monikaW dniu 17 października Monika Mączyńska i Angelika Joszko wzięły udział w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza. Uczennice zaprezentowały po dwie pieśni patriotyczne. Spośród 70 uczestników wyłoniono 20, m.in. naszą uczennicę Monikę Mączyńską, która weźmie udział w finale Festiwalu 13 listopada w Krakowie. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.

 

dsc_0017Dnia 13 października 2016r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczny akt ślubowania przyjętych zostało 116 uczniów. Czytaj więcej

img_0395W dniach od 5-7 października licealistki z klasy IIA o profilu prawno-policyjnym wraz z policjantem z Komisariatu Policji w Strawczynie realizowały projekt edukacyjny, polegający na przeprowadzeniu pogadanki dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Sarbicach i Gnieździskach na temat bezpiecznej drogi do szkoły i do domu. Czytaj więcej

kongresmlodz2W dniach 1-2 października uczniowie naszej szkoły Kamil Krzyżanowski i Łukasz Woś wraz z opiekunem Panią Agnieszką Siwek uczestniczyli w Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Świętokrzyskiego w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej.

Czytaj więcej

tvInnowacyjność i nowoczesne technologie. Z nimi mają być za pan brat. Wyjazdy szkoleniowe dla nauczycieli to nowy pomysł kieleckiego starostwa. 16 pedagogów już wróciło z kursów prowadzonych we Włoszech. Dziś podsumowano delegacje i zapowiedziano kolejne wyjazdy.

dziechl2Dzień Chłopaka to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w naszym internacie.
Dnia 30.09.2016r. w świetlicy internatu odbyło się spotkanie wszystkich wychowanków z tej okazji. Żeńska cześć mieszkanek pod kierunkiem pani Anety Kryszczak przygotowała słodką niespodziankę Emilowi, jedynemu chłopakowi mieszkającemu w internacie. Była to wspaniała okazja na wspólne spędzenie czasu i rozmowy. Warto organizować takie uroczystości, bo integrują młodzież i pozwalają miło spędzać czas.