Szlach paczkaWolontariusze, współpracownicy oraz wszyscy zaangażowani w Akcję Szlachetnej Paczki w 2015 r. w rejonach Słupia Konecka i Łopuszno w dniu 31stycznia br. mieli swoją Galę Finałową.
Znaczna część wolontariuszy obu rejonów to uczniowie Pałacu.
Swój udział zaznaczyło również kilku nauczycieli naszej placówki. W murach lasocińskiej świetlicy imprezę poprowadzili Wioletta Grzyśka-Mijas oraz Mariusz Brelski. Bohaterami Gali byli oczywiście liderzy, koordynatorzy, wolontariusze, którzy przez kilka miesięcy w roku troszczyli się o to, by pomoc przekazana przez darczyńców trafiła do potrzebujących rodzin zgodnie z zasadami Szlachetnej Paczki.
Liderzy rejonów Łopuszno i Słupia Konecka: Karolina Krajewska-Brelska i Damian Przepióra zebrali wokół siebie grono altruistów. To właśnie im dziękowały Panie: Koordynator Wojewódzka Magdalena Gwóźdź oraz nasza Dyrektor Teresa Pasowska.
Zaangażowanie wolontariuszy na rzecz społeczności lokalnej zostało również docenione przez władze samorządowe gminy Łopuszno i Słupia Konecka. Wszyscy wolontariusze biorący udział w Projekcie Szlachetnej Paczki otrzymali pamiątkowe dyplomy podpisane przez Wójt Gminy Łopuszno – Irenę Marcisz, Przewodniczącą Rady Gminy Łopuszno – Zdzisławę Zimną oraz Wójta Gminy Słupia Konecka – Roberta Wielgopolana.
O poczęstunek zadbały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lasocinie.
Zdjęcia wykonała nasza absolwentka Katarzyna Cygan.

 

fryzjozefinamaleWWWW dniu 3.02.2016r. uczennice technikum fryzjerskiego, wraz z opiekunem p. Agatą Świebodą, po raz kolejny gościły z wizytą w Centrum Wspierania Rodziny z Uśmiechem w Józefinie. Tym razem przygotowały podopiecznych do balu karnawałowego. Dziewczyny wykonały wieczorowe makijaże oraz fryzury.
Po zabiegach fryzjersko – kosmetycznych przyszedł czas na wspólną zabawę w rytmach muzyki. Wszyscy świetnie się bawili. Po tańcach odbył się poczęstunek.
Dyrektor, pracownicy oraz podopieczni Centrum serdecznie podziękowali naszym fryzjerkom i wyrazili nadzieję na kolejne miłe spotkanie.

InfoZebranie z rodzicami – wtorek 09-02-2016 godz. 16.00 budynek ZSP Nr 5 w Łopusznie

studniowka201616 stycznia 2016r. uczniowie klas maturalnych ZSP nr5 w Łopusznie bawili się na balu studniówkowym w hotelu „Markiz” położonym tuż obok szkolnego „Pałacu”. Dyr. szkoły p. Teresa Pasowska powitała gości, wśród których znaleźli się: starosta kielecki p. Michał Godowski, świętokrzyski wicekurator oświaty p. Grzegorz Bień, wójt Gminy Łopuszno p. Irena Marcisz, przewodnicząca Rady Gminy w Łopusznie p. Zdzisława Zimna, przewodniczący PSL okręgu w Łopusznie p. Czesław Kolasa, proboszcz Parafii w Łopusznie ks. Ireneusz Jakusik wraz z wikariuszami, przewodniczący Rady Rodziców p. Zbigniew Nowacki.

Czytaj więcej

LOGO=20GENIUSZStowarzyszenie „Geniusz”, działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie zwraca się z apelem o udział w akcji wspierającej utalentowaną młodzież. Stowarzyszenie w ramach akcji wspiera osoby kreatywne, które wykazują się dużym potencjałem. Szczególną opieką otacza zdolnych uczniów, pochodzących z rodzin niepełnych lub o niskim statusie ekonomicznym. Celem jest niedopuszczenie do sytuacji, by utalentowana młodzież nie miała środków na rozwijanie swoich zdolności. Czytaj więcej

WOSP2016Dnia 10 stycznia 2016 już po raz dwudziesty czwarty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła ochoczo przyłączyła się do akcji, korzystając z zaproszenia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie. Pani Dyrektor Teresa Pasowska, jako reprezentant społeczności Pałacu, hojnie wspierała Orkiestrę licytując przedmioty wystawione na aukcji. Na scenie wystąpił szkolny zespół muzyczny „Tacy a nie inni”. Czytaj więcej