-

Konkursbiol-chminDnia 26 maja 2015r. odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu biologiczno-chemicznego pod hasłem „Substancje chemiczne w żywieniu człowieka. Jego organizatorami były nauczycielki ZSP Nr 5: p. Danuta Rozpara, p. Justyna Ciszek oraz p. Emilia Giemza. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z następujących szkół: Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach, ZS  im. Jana Pawła II w Mniowie, ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie, Gimnazjum w Krasocinie, ZPO w Zajączkowie oraz Społeczne Gimnazjum  Nr 1 w Jóźwikowie. Czytaj więcej

Regulamin – Dyktando

Regulamin konkursu 1 z 10 Historyków

Regulamin konkursu fryzjerskiego

Regulamin konkursu ekonomicznego

Regulamin konkursu kulinarnego

Regulamin konkursu na nazwę zespołu muzycznego

Regulamin konkursu piosenki

Regulamin konkursu wiedzy o Unii Europejskiej

Regulamin konkursu wiedzy o Wielkiej Brytanii

InfoSPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW ZSP NR 5 ODBĘDZIE SIĘ 26-05-2015 (wtorek) o godz 16.00  W BUDYNKU SZKOŁY!!!

To jedyna w województwie świętokrzyskim placówka, w której odbywają się zajęcia z języka norweskiego. Mają charakter fakultatywny, prowadzi je lektor współpracujący ze szkołą w ramach wolontariatu. W warsztatach pod nazwą „Oswoić Wikinga. Zajęcia z języka, kultury i historii Norwegii” biorą w nich udział nie tylko uczniowie, ale także osoby dorosłe.

Cały tekst:

norwegia118 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 Łopusznie odbył się międzyszkolny konkurs o kulturze, historii oraz języku norweskim. Patronat nad wydarzeniem objęli konsul honorowy Ambasady Królestwa Norwegii w Krakowie oraz wojewoda świętokrzyski, Bożentyna Pałka-Koruba. Czytaj więcej->

lekkatl1ZSP Nr 5 w Łopusznie, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Centrum Rekreacji i Sportu w Strawczynku w dniu 19.05.2015 r. byli organizatorami Mistrzostw Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na terenie Samorządowego Centrum Kultury i Sportu w Strawczynie. W zawodach wzięli udział uczniowie czterech szkół ponadgimnazjalnych powiatu kieleckiego z: Łopuszna, Bodzentyna, Zagnańska oraz Podzamcza Chęcińskiego. Czytaj więcej