DSC_64568 października 2015r. w Chęcinach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: ZSP Nr 5 z Łopuszna, ZS Nr 3 z Chmielnika, ZS z Bodzentyna oraz ZS z Chęcin. Mecze zostały rozegrane systemem   „każdy z każdym”.
I miejsce w rozgrywkach zajęły uczennice z Bodzentyna, II miejsce uczennice z Chęcin,  III miejsce uczennice naszej szkoły natomiast IV miejsce zajęła szkoła z Chmielnika. Czytaj więcej

IMG_20151002_11084202 października 2015r. gościliśmy w Zespole Szkół im Jana Pawła II w Łopusznie podczas obchodów „Dnia Hiszpańskiego”, gdzie uczestnikami byli gimnazjaliści pod kierunkiem p. Renaty Butenko. Młodzi artyści wcielili się w rolę turystów podróżujących po Hiszpanii, dzięki czemu mogli pokazać publiczności najpiękniejsze miejsca tego kraju, przybliżyć jego historię, architekturę, sztukę, kuchnię, zwyczaje oraz  najważniejsze postaci. Czytaj więcej

echodniaMonika Mączyńska >>TUTAJ<<

http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/monika-maczynska,29505,1464539,t,id,kid.html?cookie=1

Martyna Stelmaszczyk >>TUTAJ<<

http://www.echodnia.eu/plebiscyt/karta/martyna-stelmaszczyk,29505,1464537,t,id,kid.html?cookie=1 Czytaj więcej

02a.lopusznoLicealiści i policjanci uczyli bezpiecznej drogi do szkoły uczniów szkół podstawowych gminy Łopuszno.
W ciągu ostatnich dni września czworo naszych licealistów z klasy II wspólnie z policjantami z Komendy Policji we Włoszczowie i Komisariatu Policji w Strawczynie realizowali projekt prewencyjno-edukacyjny pn. Licealiści uczą bezpiecznej drogi do szkoły.
Projekt ten powstał w ramach przedmiotów innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo wewnętrzne” . Został on przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy II A tj. Chajczyk Justynę, Karendał Małgorzatę, Stolarską Wiktorie, Krzyżanowskiego Kamila. Czytaj więcej

kielecki-sm201522.09.2015r. uczniowie klas maturalnych ZSP nr5 w Łopusznie (kl. IIIA, IVC, IVD i IVG) wraz z opiekunami p. H. Czeszek, p. B. Przepióra, p. A. Szymkiewicz i p. E. Graur uczestniczyli w Salonie Maturzystów zorganizowanym na Politechnice Świętokrzyskiej. „Salon Maturzystów Perspektywy 2015” jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniach na temat egzaminów maturalnych w 2016r., prowadzonych przez przedstawicieli OKE w Łodzi. Zapoznali się także z bogatą ofertą uczelni wyższych z terenu całego kraju, których przedstawiciele udzielali niezbędnych informacji dla przyszłych studentów. Czytaj więcej

rajd1malyW dniu 22 września 2015 roku uczniowie klas pierwszych ZSP Nr 5 w Łopusznie wraz z wychowawcami wzięli udział w rajdzie pieszym trasą Łopuszno-Barycz –Lasocin. Głównym celem wycieczki była integracja młodzieży rozpoczynającej naukę w Zespole. Podczas pokonywania trasy uczniowie mieli możliwość poznania walorów przyrodniczych gminy Łopuszno. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem.