Zajecia z prawaDnia 30 marca 2015r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych (CPdMZ) w Kielcach odbyły się zajęcia z Międzynarodowego Prawa Humanitarnego i Konfliktów Zbrojnych (MPHKZ) adresowane dla młodzieży ponadgimnazjalnej, w których uczestniczyła grupa licealistów z klasy IA o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne. Czytaj więcej

sport1m27 marca 2015r. w Chęcinach rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięły udział trzy szkoły: ZSP Nr 5 z Łopuszna, ZS Nr 3 z Chmielnika oraz ZS z Chęcin. Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Czytaj więcej

krewKrew darem życia”. Jeżeli chcesz podarować krew dla chorego Wojtka Domagały – ucznia klasy IIIA LO, przyłącz się do akcji oddawania krwi. Kolejna akcja honorowego oddawania krwi w ZSP Nr 5 w Łopusznie odbędzie się 15 kwietnia 2015r. od godz. 8:30 do 13.00. Czytaj więcej

projekty UEW 2008 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie pozyskał środki z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu placówka zrealizowała wiele kursów zawodowych podnoszących kwalifikacje zawodowe uczniów. Czytaj dalej ->

norweskiZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie jako jedyna placówka w województwie świętokrzyskim daje uczniom możliwość pobierania nauki języka norweskiego. Jak się okazuje, chętnych nie brakuje, a zajęcia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czytaj dalej->

tvswietokrzRadek, Adrian i Łukasz to trzej skromni uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie. Ci trzej chłopcy wykazali się olbrzymią wiedzą i determinacją, zajmując czołowe miejsca w okręgowych i ogólnopolskich olimpiadach wiedzy o społeczeństwie i historii.  Czytaj dalej->