02a.lopusznoLicealiści i policjanci uczyli bezpiecznej drogi do szkoły uczniów szkół podstawowych gminy Łopuszno.
W ciągu ostatnich dni września czworo naszych licealistów z klasy II wspólnie z policjantami z Komendy Policji we Włoszczowie i Komisariatu Policji w Strawczynie realizowali projekt prewencyjno-edukacyjny pn. Licealiści uczą bezpiecznej drogi do szkoły.
Projekt ten powstał w ramach przedmiotów innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo wewnętrzne” . Został on przygotowany i przeprowadzony przez uczniów klasy II A tj. Chajczyk Justynę, Karendał Małgorzatę, Stolarską Wiktorie, Krzyżanowskiego Kamila. Czytaj więcej

kielecki-sm201522.09.2015r. uczniowie klas maturalnych ZSP nr5 w Łopusznie (kl. IIIA, IVC, IVD i IVG) wraz z opiekunami p. H. Czeszek, p. B. Przepióra, p. A. Szymkiewicz i p. E. Graur uczestniczyli w Salonie Maturzystów zorganizowanym na Politechnice Świętokrzyskiej. „Salon Maturzystów Perspektywy 2015” jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia. Nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w spotkaniach na temat egzaminów maturalnych w 2016r., prowadzonych przez przedstawicieli OKE w Łodzi. Zapoznali się także z bogatą ofertą uczelni wyższych z terenu całego kraju, których przedstawiciele udzielali niezbędnych informacji dla przyszłych studentów. Czytaj więcej

rajd1malyW dniu 22 września 2015 roku uczniowie klas pierwszych ZSP Nr 5 w Łopusznie wraz z wychowawcami wzięli udział w rajdzie pieszym trasą Łopuszno-Barycz –Lasocin. Głównym celem wycieczki była integracja młodzieży rozpoczynającej naukę w Zespole. Podczas pokonywania trasy uczniowie mieli możliwość poznania walorów przyrodniczych gminy Łopuszno. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem.

tvp1Dnia 16.09.2015 młodzież klas licealnych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie uczestniczyła w plenerowym spotkaniu w centrum Łopuszna z przedstawicielami TVP Kielce. W mobilnym studiu telewizji regionalnej uczniowie mogli poznać tajniki pracy reporterów, operatorów i realizatorów. Szczególne zainteresowanie wzbudziła rozmowa z reporterką telewizyjną, panią Elżietą Dziewięcką – Mąkosą , która podzieliła się swoim doświadczeniem wynikającym z pracy w studiu telewizyjnym. Udzieliła wskazówek tym, którzy zainteresowani są pracą dziennikarza telewizyjnego. Podkreśliła, iż zawód reportera, dziennikarza jest twórczy i daje dużo satysfakcji. Wspólne zdjęcie, ujęcie w kadrze obiektywu uwieńczyło wspólne spotkanie.

szwajcaria1W dniach 5-12 września 2015, grupa 5 uczennic z naszej szkoły (Marlena Marczak, Marta Gębska, Karolina Czupryńska, Paulina Staciwa, Magdalena Maciążek) brała udział w wizycie studyjnej do Szwajcarii organizowanej w ramach programu „Góry Świetokrzyskie naszą przyszłością”. Wizyta realizowana była przez Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej z siedzibą w Sandomierzu w ramach Szwajcarsko Polskiego Programu Współpracy.

Czytaj więcej

pszczolyW dniu 9 września 2015r. uczniowie klasy IIA wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym, którego celem było zapobieganie masowemu wymieraniu pszczół, zasygnalizowanie realności zagrożenia dla populacji ludzkiej w przypadku wyginięcia pszczelego gatunku oraz propagowanie pszczelarstwa.

Zajęcia poprowadzili doświadczeni pszczelarze: p. Ryszard Janowski – prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Łopusznie, właściciel gospodarstwa pasiecznego w Snochowicach oraz p. Zdzisław Kozieł – właściciel pasieki „Pod Lasem” w Rudzie Zajączkowskiej. Czytaj więcej