SPORT
KALENDARZ
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
oferta edukacyjna

18 marca w naszej szkole gościliśmy ks. bpa dra Andrzeja Kaletę – biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Spotkanie to odbyło się w ramach wizytacji kanonicznej, która jest przeprowadzana w Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie. Celem wizytacji było poznanie współpracy środowiska szkolnego z parafią.

Oprócz Biskupa Kalety, w spotkaniu wzięli udział także: Ks. kan. Ireneusz Jakusik – Dziekan Dekanatu łopuszańskiego i proboszcz tutejszej parafii, Pan Krzysztof Soboń – Radny Powiatu oraz Pani Irena Marcisz – Wójt Gminy Łopuszno.
Spotkanie rozpoczęło się od występu artystycznego, w którym młodzież, przybliżyła historię naszej szkoły oraz zagłębiła się w tajemnicę krzyża jako znaku naszego zbawienia. Następnie Biskup Andrzej zabierając głos, zwrócił się do młodzieży, wskazując im na nauczycieli jako tych, których zadaniem jest wskazywanie drogi w życiu i przekazywanie wiedzy. Wizyta Biskupa zakończyła się braterskim spotkaniem przy kawie wraz z gośćmi,  dyrekcją i nauczycielami. Wtedy to Ksiądz Biskup w ciepłych słowach wspominał swoich nauczycieli i podkreślał wartość tej pracy, którą każdy z pedagogów wykonuje na co dzień.

Dodaj komentarz