SPORT
KALENDARZ
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
oferta edukacyjna

Dnia 15 maja 2018r. odbyła się VI edycja międzyszkolnego konkursu biologiczno-chemicznego. Jego organizatorami były nauczycielki PZS w Łopusznie: p. Justyna Ciszek,  p. Danuta Rozpara oraz p. Katarzyna Wiącek.
W konkursie wzięło udział 16 uczniów z następujących szkół:, Gimnazjum Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Radoszycach, ZS im. Jana Pawła II w Łopusznie, I Publiczne Gimnazjum w Słupi, Zespół Szkół w Gnieździskach,  Zespół Szkół im. Jana Pawła  w Mniowie, Gimnazjum w Grzymałkowie, Gimnazjum w Zajączkowie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie I uczniowie rozwiązywali zadania testowe i problemowe. Uczniowie zakwalifikowani do etapu II mieli za zadanie zaprezentować  po dwa doświadczenia chemiczne. Pozostali uczestnicy zmagali się w konkursie pt. „ Znam swój organizm”. Konkurs ten miał formę teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce Małgorzata Resiak (gimnazjum w Łopusznie)

II miejsce Martyna Trela (gimnazjum w Łopusznie)

III miejsce Monika Wieczorek (gimnazjum w Grzymałkowie).

W konkursie „Znam swój organizm” I miejsce zajęła Wiktoria Mejer – I Publiczne Gimnazjum  w Słupi, II miejsce – Marta Odziemek –  I Publiczne Gimnazjum w Słupi.

Za zajęcie I, II  i III miejsca uczniowie otrzymali cenne nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a opiekunowie – podziękowania.
Uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie mogli również obejrzeć doświadczenia chemiczne wykonywane przez uczniów naszej szkoły z klasy IIA.
Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do wzięcia udziału  w VII edycji konkursu, która odbędzie się w roku szkolnym 2018/2019.

 

 

Dodaj komentarz