Dnia 28 października 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się V Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski o puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego LOKI 2017.
W konkursie wzięły udział uczennice technikum fryzjerskiego z klasy „3G” – Ewa Dłubała i Patrycja Wychowaniec oraz zasadniczej szkoły zawodowej z klasy „2H”- Natalia Gołuch i Angelika Witkowska. Opiekę nad uczennicami sprawowała p. Anna Skrzypczyk.

Motywem przewodnim zawodów była fryzura balowa z elementami plecionek. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać fryzurę na główkach treningowych, jak również dobrać odpowiedni makijaż i strój do wykonanej stylizacji.
Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych i artystycznych, wyzwalanie u młodzieży inicjatyw i twórczych poszukiwań, zaszczepienie u młodzieży zasad zdrowej rywalizacji oraz promowanie idei konkursu, jako środka umożliwiającego uzewnętrznianie własnego potencjału.
Przy ocenie brano pod uwagę: zgodność stylizacji z tematem przewodnim konkursu, dobór i zasadność wykorzystania elementów dekoracyjnych, oryginalność, innowacyjność, pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny.
Nasze uczennice otrzymały dyplomy za wykonanie pięknych stylizacji. Dziewczyny wykazały się ogromnym potencjałem twórczym oraz miały możliwość rozwijania swojej pasji, jaką jest sztuka fryzjerska.