W czasie ostatnich dwóch tygodni uczniowie klas I A i II A liceum oraz uczniowie klas I D i II D technikum uczestniczyli w akcji edukacyjnej pod nazwą „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość.”Zajęcia zostały przeprowadzone na lekcjach przedsiębiorczości oraz edukacji policyjnej przez pana Artura Szkota.

film1          film2         film3

Organizatorem powyższej akcji jest Ministerstwo Rozwoju i Exacto Sp. z o.o.

Celem lekcji było zapoznanie uczniów z tematyką przedsiębiorczości w kontekście wykorzystania Funduszy Europejskich przeznaczonych dla ludzi młodych oraz zaznajomienie zmożliwościami wsparcia rozwoju innowacyjnego biznesu. Uczniowie dowiedzieli się, czym sąplatformy startowe dla nowych pomysłów, współfinansowane z Programu Polska Wschodnia, a także poznali dobre praktyki przedsiębiorczości ludzi młodych. Ponadto uczniowie rozwiązywali zadanie konkursowe oraz zadania dodatkowe, za które otrzymali nagrody rzeczowe oraz oceny z przedmiotów.

Zajęcia upłynęły w miłej atmosferze.Umożliwiły młodzieży wyciągnięcie wniosków, że Program Polska Wschodnia wspiera rozwój przedsiębiorczości w makroregionie i młodzi ludzie mogą otrzymać wsparcie umożliwiające rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.