Początek roku szkolnego dla uczniów klas mundurowych naszej Szkoły to coroczny wyjazd szkoleniowy na kielecki Międzynarodowy  Salon Przemysłu Obronnego oraz Międzynarodowe Targi Logistyczne. Uczniowie klas IIA i IIIA Liceum oraz IID Technikum Informatycznego mieli okazję zobaczyć najnowocześniejsze wyposażenie jednostek wojskowych i policji.

Śmigłowce, czołgi, wozy bojowe, drony, indywidualna broń a także najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT,  ratownictwa medycznego oraz obrony przez bronią  masowego rażenia dla  Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej czy Obrony Cywilnej Kraju to najbardziej interesowało naszych uczniów. Udział Salonie obronnym pozwolił im rozszerzyć zakres wiedzy teoretycznej poprzez bezpośredni kontakt z wyposażeniem jakim posługują się żołnierze, policjanci czy inni funkcjonariusze ujęci w strukturach tzw. bezpieczeństwa wewnętrznego. Pobyt na tegorocznych targach zbrojeniowych był zasługą przychylności samych organizatorów, czyli Zarządu Targów Kielce, dzięki którym łopuszańska  młodzież mogła ponownie uczestniczyć w tak interesującym wjeździe szkoleniowym . Wyjazd zorganizował Pan Artur Szkot (nauczyciel innowacji mundurowych) wraz z Panią Anną Szymkiewicz (wychowawca klasy IIA) i Panem Cezariuszem Najmrodzkim (nauczyciel EDB)