SPORT
KALENDARZ
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lis    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

Uczniowie ze świętokrzyskich szkół zawodowych, biorący udział w projekcie „Nowoczesna Szkoła Zawodowa – Nowoczesny Region”, uczestniczyli w dniach 8 – 10 marca br. w wyjeździe edukacyjnym do Berlina. Do udziału w wizycie organizowanej w ramach konkursu „Kreatywna Szkoła VII” przez Departament Polityki Regionalnej – Oddział ds. Innowacji i Transferu Wiedzy Urzędu Marszałkowskiego zostały zakwalifikowane m.in. uczennice Justyna Bańburska i Katarzyna Organka z kierunku technik hotelarstwa w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie.

 W pierwszym dniu pobytu w Berlinie grupa zwiedziła Hotel SPA Wellness – Steigenberger. Uczniowie zapoznali się z pracą zgodną z kierunkiem kształcenia, obejrzeli pokoje hotelowe, SPA, restaurację oraz porozmawiali z managerem hotelu. Zwiedzili także Uniwersytet Humboldtów w Berlinie, atrakcje turystyczne miasta (Bramę Brandenburską, wieżę Reichstagu oraz zoo).

W drugim dniu uczestnicy wzięli udział w Targach ITB w Berlinie. Zapoznali się z ofertą biur podróży, firm z branży turystycznej, hoteli oraz uzdrowisk z różnych regionów świata. Odwiedzili również stoisko branżowe Polskiej Organizacji Turystycznej oraz stoisko promocyjne regionu świętokrzyskiego.

 

Dodaj komentarz