SPORT
KALENDARZ
Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

W dniu 10 kwietnia 2018 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyły się obchody upamiętniające 78 rocznicę zbrodni katyńskiej i 8 rocznicę katastrofy smoleńskiej.  Uroczystość rozpoczęła się celebracją mszy św. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Patrzałka,  podczas której prelekcję tematyczną wygłosili uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół: Bartosz Nyga, Damian Wawrzoła, Jakub Głowala, Bartosz Hajduk. 

Po mszy świętej młodzież z Pałacu przedstawiła montaż słowo-muzyczny oraz wygłosiła apel poległych. Dalsza część obchodów miała miejsce na terenie Powiatowego Zespołu Szkół przy pomniku ofiar Katynia. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez  Dyrektor Teresę Pasowską. Swoją obecnością obchody uświetnili: Józef Szczepańczyk – członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Krzysztof Smolarczyk – radny powiatu kieleckiego, Wójt Łopuszna Irena Marcisz, Kazimierz Bernat, Wiesław Mazur – radni Gminy Łopuszno, Mieczysław Adamiec ze Stowarzyszenia Szarych Szeregów, Stanisław Markowicz reprezentujący Związek Inwalidów Wojennych RP, Łukasz Jędrocha – pełnomocnik Starosty ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Grażyna Szkonter – Prezes Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r., członkowie ŚZŻAK,  dyrektorzy szkół z terenu gminy Łopuszno, kierownicy instytucji gminnych, poczty sztandarowe, lokalna społeczność. 

Pamięć bohaterów uczczono złożeniem wieńców.

Ponadto podczas uroczystości zostały wręczone nagrody dla zwycięzców  konkursu plastycznego pt. „Na nieludzkiej ziemi… Losy Polaków w ZSRR po 17 września 1939r.”.

I miejsce zajęła Aleksandra Bernat – uczennica SP im. Jana Pawła II w Łopusznie,

II miejsceWeronika Żmijewska – uczennica SP im. Jana Pawła II w Łopusznie,

III miejsceDaria Florczyk – uczennica PZS w Łopusznie.

 Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Bienias, Mateusz Rowiński, Natalia Jas – uczniowie SP im. Jana Pawła II w Łopusznie.

Dodaj komentarz