SPORT
KALENDARZ
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
oferta edukacyjna

4 grudnia 2018 roku o godzinie 10.00 w 325 szkołach z całej Polski przeprowadzone zostały zawody szkolne III edycji Olimpiady Statystycznej. Organizatorami Olimpiady Statystycznej są: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Do testu przystąpiło 3009 uczniów, a dzięki formule on-line wyniki testu znane były już w dniu zawodów.

W naszej szkole do olimpiady przystąpiło 4 uczniów z klas: III A i IV C. Uczniowie w tym samym dniu mogli sprawdzić rezultaty swoich prac.Testy rozwiązywane były on-line. Do drugiego etapu zakwalifikowani zostali „najlepsi z najlepszych”, tj. do 3 osób z największą liczbą punktów z każdej szkoły. Komisja Szkolna do etapu okręgowego zakwalifikowała:

  1. Michał Szczerek kl. III A
  2. Izabela Raczyńska kl. IVC
  3. Agnieszka Stefańczyk kl. IVC

Opiekunami wyżej wymienionych uczniów są: p. Anna Szymkiewicz, p. Agnieszka Tkacz oraz p. Cezariusz Najmrodzki.

Olimpiada Statystyczna ma charakter interdyscyplinarny – jej zakres obejmuje wiedzę z obszaru statystyki w powiązaniu z wybranymi zagadnieniami z matematyki, informatyki, geografii, przyrody, przedsiębiorczości oraz przedmiotów ekonomicznych. Oprócz wiedzy Olimpiada sprawdza umiejętności praktycznego korzystania z różnych źródeł i narzędzi analizy statystycznej, interpretacji danych, argumentacji, itp. Takie podejście wynika z przekonania Organizatorów, że istotnym składnikiem przygotowania do życia w społeczeństwie informacyjnym i gospodarce opartej na wiedzy powinna być znajomość metod i narzędzi analizy statystycznej, niezbędna do diagnozowania i rozwiązywania problemów w środowisku pracy, w firmie, a nawet w gospodarstwie domowym.

                                           Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

Dodaj komentarz