Współczesny świat sprzyja uzależnieniom. Życie w stresie, presja, stawiane wymagania i oczekiwania, płytkie oraz niestabilne relacje interpersonalne. Wszystko to powoduje, że człowiek pragnie ukojenia, inności. Część osób szuka pomocy, namiastki szczęścia w różnego typu lekach, używkach, jedzeniu, grach hazardowych i komputerowych, telewizji czy zakupach. Wielki problem w tym, że od danej czynności lub substancji psychoaktywnej można się uzależnić.

Aby zmienić swoje życie na lepsze i uchronić się od złych nawyków, trzeba rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Młodzi Polacy mają silną potrzebę rozwijania swoich pasji i są bardzo aktywni w ich realizacji. Przyznają, że marzenia są „paliwem” orientacji na cel. Często jednak nie wiedzą, jak zacząć i wyjść z przysłowiowej szuflady. Cała idea polega na tym, aby chcieć, zacząć wykorzystywać swój potencjał i dążyć do samorealizacji.

Jesteśmy przekonani, że życiowa pasja daje poczucie osobistej satysfakcji, wolności oraz rodzi sukces. W związku z powyższym uczniowie klas I liceum, w dniu 19 grudnia br., przygotowali apel pod hasłem Moje pasje – jak je realizuję? Nasza szkoła pomaga uczniom w rozwijaniu zainteresowań. Młodzież może realizować się m.in. w Klubie Debaty Oksfordzkiej, Kole języka angielskiego English Friends, Klubie Karate, SKS, chórze szkolnym „Gifted”, Kole dziennikarskim, Kole wolontariatu, szkolnym radiowęźle. Koła te, jak i wiele innych funkcjonujących w naszej placówce, zapraszają wszystkich zainteresowanych.