Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zainicjowany został w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych.
Tegoroczne hasło Miesiąca brzmi: „Książka nas łączy”.

Biblioteka szkolna ogłasza:

Konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która wypożyczy i przeczyta najwięcej książek w październiku br. Konkurs czytelniczy „Przeczytaj, bo warto”

1. Konkurs adresowany jest do młodzieży Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.
  2. Cele konkursu:

– rozbudzanie pasji czytania,
– kształtowanie świadomości czytelniczej młodzieży,
– popularyzacja serii wydawniczych, książek dla młodzieży,
– wzbogacenie słownictwa poprzez obcowanie z językiem literackim,
– kształcenie umiejętności samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych,
– rozwijanie twórczego myślenia.

3.Zadaniem uczestników konkursu jest zareklamowanie książki, którą warto przeczytać. Praca ma dotyczyć wybranej książki oraz jej indywidualnego odbioru. Powinna wyrażać emocje związane z lekturą, zawierać własne sądy o książce oraz uzasadnienie wyboru.

Forma pracy dowolna (np. recenzja, esej…).

Objętość pracy nie powinna przekraczać dwóch stron formatu A4 zapisanych czcionką 14 Times New Roman.

1. Ocenie podlegać będzie:

– wartość merytoryczna wypowiedzi (zgodność wypowiedzi z tematem, wnikliwość interpretacji wybranej lektury, samodzielność myślenia),
– poprawność pod względem stylistycznym, gramatycznym i ortograficznym,
– oryginalność ujęcia tematu, indywidualny styl  wypowiedzi (zdolności literackie autora pracy).

Prace niespełniające wymogów określonych w regulaminie będą odrzucone.

1. Termin i miejsce składania prac

Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 31 października 2017r.

Zachęcamy do udziału w konkursach!