SPORT
KALENDARZ
Maj 2019
P W Ś C P S N
« Kwi    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
oferta edukacyjna

 Dnia 08 czerwca br. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie mieliśmy przyjemność gościć przedstawiciela Związku Literatów Polskich – Oddział Kielce, poetkę, eseistkę,malarkę, animatorkę życia literacko – artystycznego, panią Elżbietę Musiał.

Temat prezentacji dotyczył twórczego wkładu pisarzy świętokrzyskiego regionu w kulturalno-literacką tradycję niepodległej Polski oraz kulturalno-literacki dorobek powiatu kieleckiego.

W otwartym spotkaniu dla społeczności uczniowskiej, artystka odniosła się do zaprezentowania szerokiej działalności Związku Literatów Polskich – Oddział Kielce, m.in.organizacji konkursów literackich im.Mikołaja Reja, im.Stefana Żeromskiego, im Feliksa Raka w Krasocinie, O Złote Pióro w Łopusznie. Poetka odniosła się do wkładu pisarzy regionu świetokrzyskiego w rozwój życia literackiego na Kielecczyźnie. Pisarze niejednokrotnie biorą też udział w festiwalach ogólnopolskich, głównie w dorocznych pn.Warszawska Jesień Poezji, a także w Światowych Dniach Poezji UNESCO. Związek Literatów aktywnie współpracuje z uzdolnioną literacko młodzieżą poprzez dyskusje nad tekstami, liczne konkursy poetyckie i na opowiadania.

Pani Elżbeta Musiał przedstawiła również własny dorobek twórczy: tomiki poezji, poematy, malarstwo i grafikę. Zaprezentowała fragmenty wybranych wierszy i zachęciła młodzież do wspólnej ich interpretacji, dyskusji.

Spotkanie autorskie stało się okazją do refleksji nad żywym i pisanym słowem poetyckim.

Dodaj komentarz