Za nami kolejna, VI już edycja, przeglądu recytatorskiego. W dniu 25.04.2018 r. uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych zaprezentowali utwory w języku polskim, w ramach konkursu „Myśląc Ojczyzna”, oraz utwory w języku angielskim i niemieckim w ramach Przeglądu Poezji Anglojęzycznej i Niemieckojęzycznej „Gusts of Heart”. Organizatorami imprezy były zespoły przedmiotowe języka polskiego, angielskiego i niemieckiego pod przewodnictwem p. Magdaleny Rowińskiej, p. Agnieszki Czai, oraz p. Katarzyny Sarnat. Konkurs rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów. W tym roku w spotkaniu  wzięło udział ponad 40 uczniów z sześciu gimnazjów:  uczniowie Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie, Gimnazjum Nr 1 w Radoszycach,  Gimnazjum w Gnieździskach, Publicznego Gimnazjum w Krasocinie, Publicznego Gimnazjum w Zajączkowie, oraz Gimnazjum Nr 2 w Oblęgorku. Po raz pierwszy w przeglądzie wzięli udział również uczniowie szkół podstawowych: Szkoły Podstawowej w Łopusznie oraz Szkoły Podstawowej w Mieczynie. Konkurs nie odbyłby się bez ogromnego zaangażowania opiekunów uczniów, państwa: Katarzyny Włodarczyk, Renaty Polak, Renaty Butenko, Marii Król, Moniki Pawłowskiej, Edyty Kozieł, Ewy Dudek, Marianny Gawrońskiej, Moniki Dąbrowskiej, Andrzeja Biłowickiego, Marii Gacia, Agnieszki Nalepy, Tatyany Hnatyuk, Lidii Wydry, Beaty Szwarc, Beaty Bartosik, Elżbiety Świebody, Stanisława Iwanka, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

A oto wyniki konkursów:

Laureaci konkursów:

• Konkurs Recytatorski Poezji „Myśląc Ojczyzna”:

I miejsce: Bogumiła Krzyżyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie, opiekun – Katarzyna Włodarczyk

II miejsce: Milena Kozieł – Gimnazjum Nr 2 w Oblęgorku, opiekun – Edyta Kozieł

III Miejsce: Kamila Molasy – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie, opiekun – Katarzyna Włodarczyk

Wyróżnienie: Aleksandra Smolarczyk – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łopusznie, opiekun – Renata Polak

Wyróżnienie: Aleksandra Walas – Publiczne Gimnazjum w Zajączkowie, opiekun – Maria Król

Wyróżnienie: Katarzyna Lachowska – Gimnazjum Nr 1 w Radoszycach, opiekun –  Monika Pawłowska

• Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej:

I miejsce: Filip Stępień – Szkoła Podstawowa w Mieczynie, opiekun – Maria Gacia

II miejsce: Maja Kowalska – Gimnazjum w Gnieździskach, opiekun – Andrzej Biłowicki

III Miejsce: Katarzyna Pietyra – Gimnazjum w Gnieździskach, opiekun – Andrzej Biłowicki

Wyróżnienie: Aleksandra Dudzińska – Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie, opiekun – Agnieszka Nalepa

Wyróżnienie: Gabriela Dudek – Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie, opiekun – Tatyana Hnatyuk

• Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej:

I miejsce: Julia Wydra – Gimnazjum Nr 1 w Radoszycach, opiekun – Lidia Wydra

II miejsce: Alicja Szemberg – Gimnazjum Nr 1 w Radoszycach, opiekun – Lidia Wydra

III Miejsce: Oliwier Wijas – Gimnazjum w Gnieździskach, opiekun – Beata Szwarc

Wyróżnienie: Kasper Siwek – Publiczne Gimnazjum w Krasocinie, opiekun – Beata Bartosik

Wyróżnienie: Maja Kowalska – Gimnazjum w Gnieździskach, opiekun – Beata Szwarc

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy za rok !

Organizatorzy składają podziękowania wydawnictwom Express Publishing, MM Publications, Macmillan oraz firmie E.C. Poland Sp. z o.o.  za ufundowanie nagród.

Magdalena Rowińska