SPORT
KALENDARZ
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Sty    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Rozgrywki w Paintballu uczniów klas innowacyjnych: policyjnych i bezpieczeństwa wewnętrznego w Zarzeczu k. Bełchatowa 26 kwietnia były praktycznym sposobem poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach edukacji policyjnej czy edukacji zwalczania zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego.

Paintball to popularna i niezwykle integrująca gra na kulki z farbą, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Jest to zabawa oparta na pewnym scenariuszu. Inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła, prędkość, czy zwinność są kluczowymi czynnikami sukcesu. Niezwykle ważna jest tutaj także umiejętność pracy w zespole ponieważ rozgrywki są prowadzone w kilkuosobowych grupach rywalizujących między sobą. Dlatego też w trakcie rozgrywek ćwiczono praktyczne działania zespołowe w zakresie taktyki i techniki zadań ochronno-bojowych realizowanych przez pododdziały policyjne i wojskowe. Miasto Duchów w Zarzeczu k. Bełchatowa to opuszczony zakład przemysłowy o powierzchni około 4 ha, na którym znajdują się 5 budynki, setki metrów okopów, las oraz przeszkody z opon był więc wspaniałym terenem  do ww. zajęć ćwiczebnych.

Wyjazd dla uczniów klas II D i I D Technikum Informatyczne oraz licealistów II A zorganizowali nauczyciele Pani Beata Przepióra i Pan Artur Szkot.

 

Dodaj komentarz