11 października 2018 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Łopuszno p. Irena Marcisz, prezes gminnego koła PSL w Łopusznie p. Czesław Kolasa, ks. Ireneusz Jakusik dziekan parafii w Łopusznie oraz rodzice uczniów. Wszystkich gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała dyr. szkoły p. Teresa Pasowska.

W I części uroczystości do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczny akt ślubowania przyjętych zostało 110 uczniów. Wychowawcami klas pierwszych zostali: p. Danuta Rozpara (IA), p. Agnieszka Sitek (IC), p. Aleksander Terlecki (ID), p. Danuta Kotwica (IH).  Akt ślubowania odczytała pani dyrektor, a uczniowie na sztandar szkoły słowem „ślubujemy” złożyli obietnicę wytrwałego zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, dbania o honor i tradycje szkoły, pracy nad własnym charakterem, godnego reprezentowania szkoły, kulturalnego zachowania się, szanowania symbolów szkoły i kraju.

Następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny przygotowany z okazji ślubowania. Nad całością tej części czuwały panie Marzena Satalecka i Aneta Węgrzyn.

W kolejnej części uroczystości głos zabrała dyr. szkoły p. Teresa Pasowska, która złożyła nauczycielom oraz  pracownikom obsługi i administracji serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a następnie wręczyła Nagrody Dyrektora za rok szkolny 2017/18.

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli życzenia pierwszoklasistom oraz wszystkim nauczycielom z okazji ich święta.

Miłym dopełnieniem spotkania były życzenia od Samorządu Uczniowskiego, wręczenie przez uczniów kwiatów pani dyrektor, wicedyrektor, nauczycielom i gościom oraz pokaz taneczny uczennic.