25 października 2019 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Łopuszno p. Irena Marcisz, radny powiatowy  p. Krzysztof Soboń, ks. Ireneusz Jakusik – dziekan parafii w Łopusznie, p. Ewelina Młynarska  – przedstawicielka  Towarzystwa  Ubezpieczeniowego na ŻYCIE  COMPENSA S.A,  przewodnicząca szkolnej Rady Rodziców p.  Elżbieta  Karykowska  oraz rodzice uczniów.

W pierwszej części uroczystości do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczny akt ślubowania przyjętych zostało 317 uczniów. Wychowawcami klas pierwszych zostali: p. Zbigniew Kukla (IA), p. Anna Szymkiewicz (IB),  p. Emilia Dzwonek  (IC), p. Paweł Guzikowski (ID), p. Agnieszka Chruściak   (IE),p. Agnieszka Sikora – Opyd (IF)p. Agata Świeboda (IG),p. Wojciech Mirosławski (IH),p. Renata Gołuch(IJ),p. Cezary Najmrodzki (IK),p. Karolina Krajewska – Brelska (IL). Akt ślubowania odczytała pani dyrektor, a uczniowie na sztandar szkoły słowem „ślubujemy” złożyli obietnicę wytrwałego zdobywania wiedzy i doskonalenia umiejętności, dbania o honor  i tradycje szkoły, pracy nad własnym charakterem, godnego reprezentowania szkoły, kulturalnego zachowania się, szanowania symbolów szkoły    i kraju. W  krótkim przemówieniu reprezentanci klas przypomnieli postać Jana  Pawła  II ,który    ,,potrafił       pięknie      żyć     i pięknie  z godnością umierać’’ Przyrzekli ,że przez najbliższe lata będą starać się godnie  go naśladować i doskonalić  samych siebie. Miłym dopełnieniem ich występu było wręczenie przez nich  kwiatów pani dyrektor, wicedyrektor, wychowawcom i gościom.

Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną  przygotowaną pod kierunkiem pani Renata Gołuch  i pani  Agaty Świebody. Pokazali  wszystkim zgromadzonym talenty recytatorskie ,wokalne ,aktorskie oraz taneczne.

Na koniec spotkania  głos zabrali zaproszeni goście, którzy złożyli  serdeczne życzenia wszystkim  pierwszoklasistom .Spotkanie zakończyło się wręczeniem  uczniom drobnych upominków   przez panią Ewelinę Młynarską .