SPORT
KALENDARZ
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
oferta edukacyjna

W dniu 26 października br. uczniowie klasy IIIA, realizujący innowację bezpieczeństwo wewnętrzne, oraz klasy IIID (z innowacją policyjną) uczestniczyli w inauguracji kampanii zorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach oraz Społeczną Akademię Nauk, Wydział Handlu i Bezpieczeństwa, która przybliża służbę w Policji.

Na terenie kampusu oraz w salach wykładowych Społecznej Akademii Nauk w Kielcach policjanci różnych komórek organizacyjnych omawiali i prezentowali specyfikę pełnienia służby w jednostkach policyjnych. W trakcie zorganizowanych krótkich zajęć uczniowie poznali zasady służby w oddziałach prewencji, służby przewodników psów służbowych, realizacji zadań profilaktyki społecznej, zwalczania cyberprzestępczości a także tajniki pracy laboratorium kryminalistycznego. W budynku strzelnicy uczniowie mogli zapoznać się z podstawowymi jednostkami broni wykorzystywanej przez policjantów. Chętni próbowali sił w teście sprawności fizycznej, zgodnym z wymogami egzaminów wstępnych do Policji. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz technik interwencji, przygotowany przez policjantów oddziałów prewencji.

Rozmowy prowadzone z policjantami ukazały naszym uczniom, jak wiele umiejętności i zróżnicowanych zainteresowań wykorzystywanych jest podczas służby policyjnej. Każdy, kto zdecyduje się na służbę w Policji, ma możliwość realizacji swoich pasji.

Wyjazd zorganizowali: p. Artur Szkot – nauczyciel przedmiotów innowacyjnych,  p. Anna Szymkiewicz – wychowawca klasy IIIA.

Dodaj komentarz