SPORT
KALENDARZ
Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Dnia 3 marca br. Klaudia Wojtaszczyk – uczennica klasy III A, z grupy o profilu policyjno-prawnym, wzięła udział w etapie centralnym VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP, który odbył się na Uniwersytecie w Białymstoku. Klaudia będąc jedyną reprezentantką powiatu kieleckiego i jednocześnie województwa świętokrzyskiego, zmierzyła się z najlepszymi uczniami z całej Polski i wywalczyła tytuł finalistki. Do zawodów uczennicę przygotował dr Piotr Starzyk.

W olimpiadzie tej wzięło udział 409 uczniów ze 109 szkół ponadgimnazjalnych z 67 miejscowości ze wszystkich 16 województw. Do etapu centralnego, po eliminacjach okręgowych (wojewódzkich), awansowało 63 osób, z których 60 podjęło walkę 3 marca br. Zawodnicy musieli zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi historii, prawa, ustroju oraz stosunków międzynarodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Klaudii Wojtaszczyk jako finalistce etapu centralnego tej olimpiady przysługuje zwolnienie z postępowania rekrutacyjnego na wybranych kierunkach w: Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytecie Opolskim, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Politechnice Koszalińskiej, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie w Białymstoku, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Politechnice Lubelskiej, Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, Politechnice Białostockiej, Uniwersytecie Szczecińskim, Politechnice Łódzkiej, oraz Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Jesteśmy dumni z sukcesu Klaudii! Serdecznie Jej gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze!

 

Zobacz: http://coptiosh.eu/owoiiirp/wyniki.html;

http://coptiosh.eu/owoiiirp/Uprawnienia_618.html

 

Dodaj komentarz