SPORT
KALENDARZ
Listopad 2018
P W Ś C P S N
« Paź    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ

W dniu 25 października br. uczniowie klasy IA: Aleksandra Mochocka, Emilia Stępień i Jakub Szymkiewicz, pod opieką p. Doroty Pruskiej, wzięli udział w międzyszkolnym konkursie drużynowym, w którym zajęli III miejsce.

Konkurs został zorganizowany przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach w ramach obchodów jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego, Starosta Kielecki oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Głównym celem konkursu były: popularyzacja wiedzy na temat życia

i twórczości wybitnego artysty rzeźbiarza Wincentego Kućmy oraz promocja regionu świętokrzyskiego.

Zawody były dwuetapowe: I etap polegał na rozwiązaniu testu na temat życia i twórczości Wincentego Kućmy. W II etapie (finale) zespoły musiały wykonać trzy zadania:

omówić wybrane losowo dzieło Wincentego Kućmy, wskazać miejsca wybranych realizacji rzeźbiarza w regionie świętokrzyskim, udzielić odpowiedzi na pytania z zakresu teorii sztuk

plastycznych, którymi zajmuje się Wincenty Kućma.

Biorąc pod uwagę tematykę konkursu, która wykracza poza treści podstawy programowej, wysoki poziom zawodów oraz solidne przygotowanie się rywalizujących drużyn, znalezienie się wśród najlepszych naprawdę cieszy.

Uczniom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz