SPORT
KALENDARZ
Kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« Mar    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
oferta edukacyjna

W dniu 9 kwietnia br. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie świętowano 79. rocznicę zbrodni katyńskiej oraz 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Mieczysław Gębski – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, Krzysztof Soboń – radny powiatu kieleckiego, 
Irena Marcisz – Wójt Gminy Łopuszno, Robert Wielgopolan – Wójt Gminy Słupia Konecka, Andrzej Rudziński – członek Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych 4. Pułku Piechoty Legionów w Kielcach, członkowie oddziału gminnego ŚZŻAK z prezesem Stanisławem Komisarczykiem, dyrektorzy gimnazjów i szkół podstawowych z Gminy Łopuszno, kierownicy instytucji gminnych, prezesi stowarzyszeń, poczty sztandarowe, lokalna społeczność,  nauczyciele, rodzice, młodzież.
Obchody rocznicowe
rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną przez ks. Dominika Majewskiego i uświetnioną występem chóru parafialnego. Młodzież, pod kierunkiem p. Piotra Starzyka, zaprezentowała odczyt historyczny oraz zaśpiewała pieśni patriotyczne.
Na placu szkolnym przy pomniku ofiar Katynia uczczono pamięć bohaterów oraz złożono kwiaty.

Dodaj komentarz