warsztplast1Dnia 6 września 2016 r. ZSP Nr 5 gościł Panią Grażynę Muchę z miejscowości Klucze oraz Pana Romana Korneckiego ze Skarżyska-Kamiennejuczestników malarskich plenerów, odbywających się w Łopusznie w dniach 30 sierpnia – 12 września.

Pani Grażyna Mucha twierdzi: „…moim marzeniem zawsze było,jest i pewnie będzie łączyć moje życie, moją pracę, moje pasje z malarstwem olejnym, z pędzlem i szpachelką, ze światem koloru, fantazji, z pięknem będącym tu na ziemi i gdzieś daleko w kosmosie…”.Artystka zajmuje się także zdobieniem porcelany metodą unikatową.

Pan Roman Kornecki „w sidła malarstwa trafił (…) poprzez kontakt z naturą, obrazami innych malarzy i spotkania z innymi artystami, w sobie szukając impulsu twórczego. Ulubiona technika to olej, piórko i sepia. Tematami jego prac są malownicze pejzaże często wzbogacone motywem rodzajowym, wyrażającym tęsknotę za wsią, naturą i słońcem”.

Zaproszeni malarze zaprezentowali swoje obrazy oraz poprowadzili warsztaty plastyczne, w których uczestniczyli uzdolnieni uczniowie: Nikola Soboń, Dominika Szwarc, Maja Wojtyś, Natalia Nyga, Aleksandra Wawrzoła, Magdalena Barcicka, Katarzyna Sójka, Katarzyna Wawrzoła, Patryk Wiater, Daniel Mularczyk, Piotr Stolarczyk, Michał Puchalski, Damian Bugno, Sebastian Sokoluk i Krystian Lasak.

Prace naszych uczniów będzie można obejrzeć na wystawie, której otwarcie planowane jest 9 września o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Łopusznie.