SPORT
KALENDARZ
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
oferta edukacyjna

W dniu 16 kwietnia br. Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie gościł podopiecznych Winnickiego Obwodowego Dobroczynnego Towarzystwa „Dom Polski” im. T. M. Leoniuka wraz z wychowawcami i rodzicami.
Delegację stowarzyszenia powitali Dyrektor PZS w Łopusznie Teresa Pasowska i Wicestarosta Powiatu Kieleckiego Tomasz Pleban.
Chór szkolny, pod kierunkiem p. Agaty Świebody, zaśpiewał piosenki w języku ukraińskim, polskim i angielskim.
Następnie głos zabrała wybitna działaczka na rzecz kultury polskiej w Ukrainie Raisa Protasiewicz-Kozłowska, która podziękowała Organowi Prowadzącemu, Dyrekcji PZS, p. Arturowi Węglińskiemu za zaproszenie do Polski, zorganizowanie pobytu na ziemi świętokrzyskiej, życzliwość, ciepłe przyjęcie oraz owocną współpracę.
Swoje talenty recytatorskie oraz wokalne zaprezentowała młodzież z Ukrainy. Uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy: „Ojczyzna”, Co to jest Polska?”, hymnu „Domu Polskiego” i pieśni: „Kraj rodzinny matki mej”, Ach, kieleckie jakie cudne…”
Wicedyrektor Grażyna Bekier przekazała informacje dotyczące kształcenia zawodowego oraz realizowanych w szkole projektów unijnych, Pan Stanisław Iwanek przedstawił ofertę kształcenia PZS, zaś polscy i ukraińscy uczniowie opowiedzieli o szkole, stażach zagranicznych oraz życiu w internacie.
Po zakończeniu części oficjalnej spotkania goście zostali zaproszeni na poczęstunek, zwiedzanie internatu oraz nowej szkoły.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz