,,Przytulisko-azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.”
Dnia 08 .12. 2017 r. grupa uczniów PZS w Łopusznie udało się z wizytą do przytuliska dla zwierząt w Rytlowie pod opieką koordynatorek akcji: p. Danuty Kotwicy i p. Katarzyny Pniewskiej.

Wizyta poprzedzona była zbiórką pieniędzy ogłoszonej w całej szkole przez Samorząd Uczniowski. Dzięki zaangażowaniu młodzieży i pracowników szkoły zebrano kwotę  w wysokości 1000 zł, która została przekazana na potrzeby weterynaryjne przytuliska. Podczas wizyty szkolną delegację przywitała bardzo serdecznie właścicielka przytuliska Pani Magdalena Stojek, która opowiadała m. in. o funkcjonowaniu tego miejsca, o zwyczajach i charakterach czworonogów. Potem uczniowie wyprowadzali kolejno psy na spacer  oraz zostali zaangażowani do pomocy przy drobnych pracach fizycznych na terenie przytuliska. Najważniejszą lekcją dla młodzieży  było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Opieka nad nimi to odpowiedzialność  i obowiązek każdego człowieka.

Na koniec  właścicielka podziękowała za nasze wsparcie i zachęcała do adopcji psa. Potwierdziła, że  wszyscy podopieczni posiadają książeczki zdrowia i z utęsknieniem czekają na nowych właścicieli.

My również dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji. To dzięki Waszej hojności udało się zebrać tak wysoką kwotę! Pragniemy dodać, że wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna. Jesteśmy przekonani, że nasza pomoc nie była jednorazowa, a wizyty w przytulisku na stałe wpiszą się w harmonogram działań opieki nad zwierzętami.