W dniach 9-14 marca 2020r. w województwie świętokrzyskim odbędzie się wielkie święto języka ojczystego – XXVIII Tydzień Kultury Języka. Tegoroczne hasło brzmi: Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność”. Ideą projektu jest budowanie świadomości dotyczącej roli języka ojczystego w życiu osobistym, zawodowym i społecznym, upowszechnienie kultury języka wśród młodzieży oraz popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury.

Powiatowy Zespół Szkół, jak co roku, czynnie włączy się w obchody Tygodnia Kultury Języka. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Zaplanowane działania to m.in:

• Szkolny Konkurs Ortograficzny wyłaniający Mistrzów Ortografii
  • Szkolny Konkurs Recytatorski, którego przewodnim hasłem jest przyroda
  • Konkurs wiedzy adresowany do uczniów klas maturalnych sprawdzający znajomość lektur szkolnych
  • Wykład etymologiczny: „Legendy ukryte w nazwie Łopuszno i okolicznych miejscowościach”
  • Warsztaty biblioteczne dotyczące poezji Bolesława Leśmiana pt. „Zatopieni w zieleni”
  • Głośne czytanie fragmentów poezji i prozy przez radiowęzeł szkolny

Nauczyciele języka polskiego oraz biblioteka szkolna serdecznie zapraszają do włączenia się w obchody Tygodnia Kultury Języka.