zakomat201629 kwietnia 2016r. w ZSP nr 5 w Łopusznie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, wicestarosta powiatu kieleckiego p. Zenon Janus oraz licznie zgromadzeni rodzice absolwentów. Dyrektor szkoły p. Teresa Pasowska, po okolicznościowym przemówieniu,  wraz z wychowawcami poszczególnych klas, wręczyła wyróżniającym się w nauce uczniom pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrody rzeczowe otrzymali uczniowie zaangażowani w życie szkoły, natomiast uczniowie, którzy osiągali sukcesy w zawodach sportowych statuetki. Nagrody Starosty Powiatu Kieleckiego otrzymali: uczeń kl. IIIA liceum Łukasz Szustak oraz uczennica kl. IVG technikum Karolina Szymoniak. Specjalną nagrodę rzeczową Starosty otrzymała Justyna Szymkiewicz, utalentowana wokalnie uczennica kl. IIIA, wielokrotnie reprezentująca szkołę na zewnątrz, uświetniająca uroczystości szkolne, gminne i powiatowe. Następnie dyrektor szkoły p. T. Pasowska wręczyła listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych i nagrodzonych uczniów.

W dalszej części uroczystości wystąpili przedstawiciele klas młodszych, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i wręczyli im pamiątki. Montaż słowno-muzyczny przygotowali absolwenci, którzy słowem i piosenką podziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły. Kwiaty były symbolicznym dopełnieniem podziękowań dla nauczycieli oraz wychowawców klas maturalnych (p. Halina Czeszek – kl. IIIA, p. Beata Przepióra – kl. IVC, p. Artur Węgliński – kl. IVD, p. Stanisław Iwanek – kl. IVG).  Uroczystość zakończyła się występem szkolnego zespołu muzycznego.

Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia na maturze, egzaminach zawodowych oraz spełnienia wszelkich planów życiowych.