październik 2022

Dzienne Archiwa: 3 października 2022

Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz serdecznie zaprasza uczniów: Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie do kandydowania na zaszczytną funkcję radnego Młodzieżowej Rady Gminy Łopuszno na dwuletnią kadencję w roku szkolnym 2022 / 2023 oraz 2023 / 2024.

październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Hasło tegorocznego MMBS brzmi: „Czytanie dla globalnego pokoju i harmonii”.

W ramach obchodów MMBS biblioteka szkolna organizuje:

• Konkurs „Przeczytaj mnie”
  • Ranking książek, które – zdaniem młodzieży – warto/trzeba przeczytać.
  • Wystawę książek podejmujących temat uniwersalnych wartości, uchodźstwa wojennego, empatii, tolerancji i rozwiązywania konfliktów drogą dialogu.

Zachęcam Uczniów do:

• udziału w konkursie,
  • zapoznania się z nowościami wydawniczymi,
  • korzystania ze zbiorów biblioteki.

Regulamin konkursu w e-dzienniku

Nauczyciel bibliotekarz
Dorota Pruska

28 września 2022 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Kielcach odbyła się III edycja wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „…gdy nad głowami świszczą kule…”. Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji wybranego utworu poetyckiego i fragmentu prozy z okresu II wojny światowej. Celem konkursu było między innymi zapoznanie uczniów z twórczością poetów i pisarzy o tematyce okresu II wojny światowej, zwrócenie uwagi na korelacje pomiędzy obrazem wojny i jej literackim ujęciem, a także kształtowanie postaw patriotycznych i wrażliwości estetyczno-językowej. Dla uczniów była to również okazja do rozwijania pasji recytatorskich i zdolności krasomówczych.

W konkursie tym PZS w Łopusznie reprezentowały: Gabriela Perz z kl. IA, Katarzyna Zimny z kl. IIIA, Bogumiła Krzyżyk z kl. IVK oraz Karolina Wawrzeńczyk z kl. IVL. Uczennice zaprezentowały wysoki poziom, a I miejsce zdobyła Katarzyna Zimny, której gratulujemy sukcesu. Warto nadmienić, że w rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych i kilkudziesięciu ponadpodstawowych woj. świętokrzyskiego.