luty 2023

Dzienne Archiwa: 25 lutego 2023

24 lutego, w ramach Dnia Walki z Depresją, w PZS w Łopusznie odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów przeprowadzone przez pedagoga specjalnego panią Andżelikę Gogół oraz psychologa szkolnego panią Patrycję Bugno. Po krótkim wykładzie zapoznającym z pojęciem depresji jako choroby, jej objawami oraz skutkami nieleczenia, panie zaprosiły młodzież do aktywnego udziału w zajęciach. Zadaniem uczniów było odkrycie i nazwanie swoich emocji oraz określenie obecnego nastroju. Okazało się, że wśród uczestników zdecydowanie przeważają pozytywne odczucia. Młodzież poznała następnie proste sposoby na oczyszczanie swego umysłu z negatywnych emocji, podniesienie samooceny oraz wiary we własny potencjał. Nie zabrakło także informacji na temat miejsc, gdzie należy szukać pomocy w trudnych sytuacjach.

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wzięli udział w historycznym Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej – Działania Armii Krajowej w czasie II wojny światowej na Kielecczyźnie, który odbył się w piątek, 24 lutego. Pytania testowe dotyczyły tajnej działalności członków AK, ich pseudonimów, ważnych wydarzeń oraz mniej znanych faktów związanych z regionalnymi patriotami. Wszyscy uczestnicy zmagań wykazali się dużą wiedzą i znajomością tematu. Najlepsze wyniki uzyskali: Natalia Krasoń (kl. IIIG), David Karliński (kl. IIA) oraz Bartłomiej Bielicz (kl. IID).

Dziękujemy młodzieży za rzetelne przygotowanie się do konkursu i udział w nim oraz gratulujemy wyników.