W dniu 25 października uczniowie naszej szkoły, dzięki staraniom pań: Agnieszki Sikory-Opyd i Anny Kozieł, mieli okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu i spotkać się ze znanym raperem Arkadiuszem ,,Arkadio” Zbozieniem, by poznając historię jego życia, zastanowić się, czy to, co sami robią, ma sens.

Raper opowiedział o własnych doświadczeniach – walce z nałogami, rozpadem rodziny, ale również zrozumieniu błędów oraz odbudowywaniu relacji z bliskimi i samym sobą. Arkadio zaśpiewał też kilka piosenek, których tekst mówił o sensie życia i konieczności dążenia do swoich dobrych celów. Uświadomił nam, że pomimo wielu błędów i życiowych porażek, człowiek może wiele osiągnąć, jeżeli tylko bardzo tego pragnie i dostrzeże zło, które niszczy jego samego. ,,Nigdy nie jest za późno, aby się zmienić. Powinniśmy robić to, co podpowiada nam życie i to, co kochamy. Musimy też dostrzec ludzi, którzy próbują nam pomóc i są przy nas w trudnych chwilach” – mówił do uczestników.

Spotkanie bardzo podobało się uczniom, wywołało wiele refleksji, a przesłanie trafiło do nich ze względu na odpowiadającą młodzieży formę przekazu oraz szczerość i komunikatywność Arkadia.

Wydarzenie było realizowane oraz finansowane dzięki wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości.