SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

,,Gdzie nie ma miłości, tam kobiety nie ma”

George Sand

7 marca w internacie odbyły się obchody Dnia Kobiet.  Odświętnie ubrani i przejęci wychowankowie z dużym zaangażowaniem i staraniem przedstawili humorystyczną część artystyczną. Nie zabrakło zatem męskich narzekań na kobiety, ale tylko po to, by uznać, że bez kobiet świat byłby znacznie gorszy. Wybuchy śmiechu wywołał wychowanek przebrany za kobietę, by w krzywym zwierciadle ukazać kobiecy punkt widzenia. Dzięki konkursom to z kolei panie mogły choć na chwilę znaleźć się w męskim świecie. Zadania polegały bowiem na wiązaniu przez nie krawatów, kierowaniu napędowymi samochodzikami w slalomie oraz rozpoznawaniu przez dotyk męskich atrybutów: golarki czy klucza francuskiego. Najważniejszym punktem wieczoru były jednak szczere życzenia złożone paniom przez męską część społeczności internatowej jako podziękowanie za codzienne serdeczność, pomoc, opiekę i trud wychowania. W końcu, w myśl słów poetki, ,,Wie to ród męski i Ty, dobry Boże, choć z babą jest źle, bez niej jeszcze gorzej…”.

Dodaj komentarz