W dniu 7 sierpnia 2021r. – z inicjatywy Starosty Powiatu Kieleckiego Mirosława Gębskiego – odbył się III Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, zorganizowany przez powiaty: kielecki, włoszczowski, jędrzejowski i konecki.
Główne cele tego przedsięwzięcia to: poznanie walorów turystycznych wymienionych powiatów; propagowanie turystyki rowerowej jako formy aktywnego wypoczynku; rozbudzenie postaw patriotycznych; integracja środowiska lokalnego.

W turystyczno–patriotycznym wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.
Trasa rajdu liczyła około 55 kilometrów i wiodła od Zagnańska przez Jasiów –Kołomań – Wzgórza Kołomańskie (Skalna Górka) – Mniów – Borki – Grzymałków –Kuźniaki – Dobrzeszów – Sarbice – Mnin – Lasocin.        Uczestnicy rajdu podziwiali malownicze krajobrazy, cuda natury – pomniki przyrody, odwiedzili miejsca pamięci związane z NSZ i innymi formacjami wojskowymi działającymi na terenie kielecczyzny, aktywnie i przyjemnie spędzili wolny czas oraz uczestniczyli w oficjalnej uroczystości przy pomniku pamięci dowódców i żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ w Lasocinie.
Uczniowie klas IIE i IIJ technikum hotelarskiego oraz żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych obsługiwali grill podczas nieoficjalnego spotkania integracyjnego. Nad organizacją poczęstunku czuwały panie pracujące w stołówce szkolnej Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.