Dnia 21 maja 2019r. odbyła się VII edycja konkursu biologiczno-chemicznego, skierowanego do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas ósmych szkoły podstawowej. Organizatorami były nauczycielki PZS w Łopusznie: p. Justyna Ciszek oraz  p. Danuta Rozpara.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkół: w Łopusznie, Dobrzeszowie, Rudzie Strawczyńskiej, Mninie, Zajączkowie, Krasocinie.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W I części uczniowie rozwiązywali zadania testowe i problemowe. W drugim etapie uczestnicy zmagali się z pytaniami w konkursie

1. „Znam swój organizm”, który miał formę teleturnieju edukacyjnego „Jeden z dziesięciu”.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce – Julia Pniewska (gimnazjum w Łopusznie)

II miejsce – Adrian Marcinkowski (gimnazjum w Krasocinie)

Wyróżnienie – Jakub Pasiński (gimnazjum w Krasocinie)

I miejsce – Kinga Rowińska (SP w Dobrzeszowie)

II miejsce – Weronika Czeszek (SP w Rudzie Strawczyńskiej)

Wyróżnienie – Weronika Strużyk (SP w Łopusznie)

Wyżej wymienieni uczniowie otrzymali  nagrody.

Uczestnicy spotkania oraz ich opiekunowie mogli również obejrzeć doświadczenia chemiczne wykonywane przez uczniów klasy IIA.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim zawodnikom i zapraszają do udziału  w kolejnej edycji konkursu.