Dnia 23 maja 2019r. odbył się konkurs budowlany pt. „Beton stosowany w budownictwie”. Jego organizatorami były nauczycielki przedmiotów zawodowych z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie: p. Ewelina Bernat, p. Ewelina Graur i p. Agnieszka Sikora – Opyd.

W konkursie wzięło udział 29 uczniów z ościennych szkół: Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie, Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Gnieździskach, Zespołu Placówek Oświatowych im. rtm. Witolda Pileckiego w Krasocinie oraz Szkoły Podstawowej w Kapałowie.

Konkurs składał się z dwóch części: testu teoretycznego jednokrotnego wyboru, opracowanego na podstawie prezentacji multimedialnej, z którą uczniowie mieli możliwość zapoznać się przed konkursem; zadania praktycznego polegającego na wykonaniu węzłów zbrojarskich belki prostej, po wcześniejszym instruktażu przeprowadzonym przez uczniów klasy III technikum budowlanego: Dawida Jarząba, Krystiana Janiszewskiego oraz Wiktora Kmiecika. Do drugiego etapu przystąpiło 11 osób (z największą liczbą punktów uzyskanych w części teoretycznej).

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce –  Paweł Rowiński  (uczeń SP w Łopusznie)

II miejsce – Wiktoria Twardowska (uczennica SP w Łopusznie)

III miejsce – Inga Chruściak  (uczennica SP w Gnieździskach)

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Kowalska – (uczennica SP w Gnieździskach)

Daniel Wilk – (uczeń ZPO w Krasocinie)

Jakub Karwacki – (uczeń ZPO w Krasocinie)

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.