W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu ,,Nowoczesne kształcenie kluczem do Europy’’ odbywają się zajęcia wyrównawcze przygotowujące do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z wykorzystaniem ICT .

Uczniowie na zajęciach starają się usystematyzować i utrwalić wiedzę z następujących przedmiotów: technologia żywności, technologia fryzjerstwa, podstawy hotelarstwa, projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych oraz technologia mechaniczna. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanych salach a uczniowie podzieleni są na 5 osobowe grupy. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu z każdego przedmiotu. W okresie od października do grudnia odbyło się łącznie 60 godzin zajęć ze wszystkich przedmiotów.

W ramach projektu raz na 2 tygodnie odbywaj± siê tak¿e zajęcia  wyrównawcze przygotowuj±ce do egzaminu maturalnego z wykorzystaniem ICT. Uczniowie przy pomocy kadry nauczycielskiej  staraj± siê wyrównaæ dysproporcje w nauce oraz jak najlepiej przygotować do zdania egzaminu maturalnego. W okresie od pa¼dziernika do grudnia odbyło się łącznie 36 godzin zajęć z przedmiotów przygotowujących do egzaminu maturalnego.
Zdrowie w naszych rêkach – II edycja
Grupa uczniów z ZSP nr 5 w Łopusznie ma okazję uczestniczyæ w bezpłatnych zajęciach sportowych zorganizowanych w ramach projektu ,,Nowoczesne kształcenie kluczem do Europy’’. W ramach działania ,,Zdrowie w naszych rękach’’ 40 uczniów uczestniczy w wyjazdach na basen wraz z naukę pływania. 15 uczniów ma również szansę w czasie 9 godzinnego szkolenia nauczyć się jazdy na nartach pod nadzorem instruktora. Prócz tego odbywają się  zajęcia z aerobicu w których udział bierze 20 osób. Uczniowie, dzięki uczestnictwu w zajęciach sportowych poznają alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu oraz korzyści jakie niesie za sobą uprawianie sportu.
Biuro Karier- II edycja.

Wszyscy uczestnicy projektu biorą udział w zajęciach z doradztwa zawodowego na których poznają swoje mozliwości zawodowe oraz zdobywają wiedzę na temat sposobów pozyskiwania funduszy pochodzących z Unii Europejskiej na założenie własnej działalności gospodarczej. Na każdą grupę uczniów przypada 5 godzin zajęć grupowych. Prócz tego wszyscy mają okazję zrobić  projekt własnej ścieżki kariery zawodowej z pomocą doradcy zawodowego. W tym celu każdy uczeń uczestniczy w  godzinnych konsultacjach indywidualnych. W okresie od października do grudnia 2014r. odbyło się 15 godzin lekcyjnych z doradztwa zawodowego, w sumie od początku projektu przeprowadzono 50 na 70 godzin zajęć.