Dnia 30. 11. 2022 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie gościliśmy Rymcerzy, czyli dwóch znanych raperów – Łukasza Bęsia i Jonatana Blanka, którzy realizują projekt „Nie zmarnuj swojego życia” związany z profilaktyką uzależnień.

Bęsiu i DJ Jonas w przystępny i trafiający do młodzieży sposób opowiedzieli o swoich doświadczeniach z narkotykami, alkoholem i innymi środkami, przywołali negatywne skutki ich zażywania oraz podkreślili ich destrukcyjny wpływ na życie nie tylko swoje, ale i najbliższych. Raperzy przekonywali jednak, że zawsze jest możliwość odwrócenia się od zła i walki o własne zdrowie i dobre życie. Wskazali środowiska rodzinne i szkolne jako najbardziej zatroskane o rozwój młodych ludzi. Zaakcentowali znaczenie pasji, talentów i nauki jako trwałych fundamentów budowanej przyszłości.
Rymcerze zaśpiewali także swoje utwory, których teksty niosą pozytywny przekaz oraz dodają sił do zmagania się z codziennymi trudnościami. Zaproszeni goście nawiązali świetny kontakt ze zgromadzoną młodzieżą, zaprosili do wspólnego występu naszych uczniów i z humorem z nimi rozmawiali.

Celem spotkania była przede wszystkim profilaktyka uzależnień oraz promocja wartościowych i inspirujących postaw, ale także zachęcenie młodych ludzi do własnego rozwoju, wzmocnienie odpowiedzialności i przekonanie ich do unikania marnowania życia oraz czasu.