dken1W dniu 17.X.2014 w hotelu Markiz w Łopusznie odbyły się Obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kielcach, Pracownicy Oświaty, dyrektorzy szkół, emerytowani profesorowie i pracownicy łopuszańskiego pałacu, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji ZSP Nr 5 w Łopusznie.

W części oficjalnej dyrektor Irena Marcisz podziękowała Pedagogom za codzienny trud wychowawczy i dydaktyczny. Podkreśliła znaczącą rolę nauczyciela jako przewodnika i zarazem kreatora postaw obywatelskich, inspirującego i motywującego do poszukiwań oraz podejmowania wyzwań. Następnie wręczyła Pracownikom Oświaty Nagrody Dyrektora Szkoły.
Nagrodę Starosty Powiatu Kieleckiego otrzymała Pani dyrektor Irena Marcisz i Pani Grażyna Bekier.

Nagrody Dyrektora otrzymali: p. Teresa Pasowska, p. Aneta Węgrzyn, p. Anna Szymkiewicz, p. Justyna Ciszek,p. Alina Kwapisińska, p. Halina Czeszek.
Nagrody te są wyróżnieniem za efekty pracy dydaktyczno-wychowawczej, profesjonalną realizację zadañ statutowych szkoły oraz wzorowe wypełnienie powierzonych obowiązków.

Prestiżowy tytuł „Bene Meritus”( „Dobrze zasłużony”) –  wyraz najwyższego uznania za wybitne zasługi na rzecz rozwoju kultury. Tytuł ten otrzymali: p. Dorota Pruska, p. Marzena Satalecka, p.Piotr Starzyk, p. Władysława Soboń, p. Eleonora Wertka, p. Lucyna Paszowska, p. Alicja Borowska, p. Maria Krajewska, p. Jadwiga Szymkiewicz, p. Zofia Wilk, p. Halina Sochacka, p. Czesław Jedynak.
Honorowy Tytuł Altruisty otrzymali: . Agnieszka Chrusciak, p. Ewelina Bernat, p. Aneta Kryszczak, p. Stanisław Iwanek, p. Agnieszka Siwek, p. Renata Marszałek, p. Stanisław Komisarczyk oraz pañstwo Małgorzata i Stanisław Jasiñscy
Nagrody dyrektora otrzymali równie¿ Pracownicy obsługi i administracji: p. Justyna Lizurej, p. Barbara Nalepa, p. Anna Stelmaszczyk, p. Zuzanna Stelmaszczyk, p. Elżbieta Sójka, p.Krystyna Karbownik, p. Halina Wolak, p.Waldemar Palacz, p. Czesław Barański,. p.Ryszard Szrębowaty, p. Józef Perz, p. Mirosław Klimczak.
Radosny prezent podarowali pedagogom uczniowie. Młodzie¿ z ZSP Nr 5 w Łopusznie pod kierunkiem pani Marzeny Sataleckiej i pani Anety Węgrzyn przedstawiła montaż słowno-muzyczny oparty na tekstach literackich, tj: powieści Lwa Tołstoja ,,Anna Karenina” i dzieła W. St. Reymonta ,,Chłopi”. W inscenizacji wzięli udział uczniowie: Kl.I A :Kalina Ambur, Bartłomiej Ciszek, Agnieszka Czerwińska, Małgorzata Karendał, Anita Kowalczyk, Natalia Nyga, Wojciech Rydz, Maria Satalecka, Olga Walczyńska : I G – Łukasz Woś, II A – Justyna Szymkiewicz, II D – Damian Raczyński, kl. III A – Dominika Grochocka, Daria Palacz, Maciej Kowalski, Patryk Jas. Do gorących życzeñ  dołączyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W ich imieniu głos zabrała ucz.kl.IIA: Patrycja Gołuch.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły ogłosiła wyniki konkursu literacko – fotograficznego ,,Wspomnienia z wakacji”. Zwyciążczyniom : Marii Sataleckiej i Małgorzacie Wilk wręczono atrakcyjne nagrody.