SPORT
KALENDARZ
grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

InfoProblemowa ewaluacja zewnętrzna była realizowana w ZSP Nr 5 w Łopusznie w dniach 24 listopada – 8 grudnia 2016r. przez wizytatorów Kuratorium Oświaty w Kielcach.
Ewaluacja zewnętrzna polega na zbieraniu i analizowaniu informacji na temat funkcjonowania szkoły w obszarach wyznaczonych przez wymagania państwa. Ma także na celu ustalenie, czy szkoła spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6.08.2015r.
W Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Karola Wojtyły została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna w zakresie wymagania: Uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej.

Szkoła osiągnęła poziom wysoki.

Badaniem objęto 25 uczniów (ankieta), 42 rodziców (ankieta) i  21 nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy). Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem placówki, a także obserwacje lekcji i analizę dokumentacji.

Na podstawie przeprowadzonej ewaluacji wyciągnięto następujące wnioski:
1. W Liceum Ogólnokształcącym w Łopusznie nauczyciele monitorują i analizują osiągnięcia każdego ucznia z uwzględnieniem jego możliwości rozwojowych, co przyczynia się do osiągania dobrych efektów kształcenia oraz różnorodnych sukcesów edukacyjnych uczniów.

2. Uczniowie przygotowują się do funkcjonowania w dorosłym życiu oraz do kontynuowania edukacji na uczelniach wyższych. Szkoła odpowiada na potrzeby młodzieży i ich rodziców w sferze dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej.

Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, z którym można się zapoznać na stronie: http://www.npseo.pl/action/raports

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie bardzo dziękuje za współpracę wszystkim osobom, które zaangażowały się w działania ewaluacyjne: rodzicom, uczniom oraz pracownikom pedagogicznym.

Dodaj komentarz