SPORT
KALENDARZ
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

„Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości” to projekt adresowany do uczniów klas II i III i IV kształcących się w zawodzie: technik informatyk, technik usług fryzjerskich. Uczestnikami praktyk zawodowych będą uczniowie z odpowiednią  znajomością  języka  angielskiego oraz najlepszymi wynikami w nauce.

Projekt zakłada przeprowadzenie 2-tygodniowych praktyk zawodowych dla jednej grupy 28-osobowej wraz z opiekunami. Na miejsce praktyk wybrano Grecję. Wszyscy uczestnicy praktyk będą już po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym oraz praktycznym w swoim zawodzie. Praktyki te będą znakomitym uzupełnieniem nauki w szkole oraz okazją do analizy porównawczej polskich i zagranicznych miejsc pracy. Pozwolą uczniom na doskonalenie umiejętności interpersonalnych i językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach, lepszego zarządzania czasem i posiadanymi pieniędzmi. Wszystko to zaowocuje lepszym startem w dorosłą przyszłość. Przyczyni się do kreowania postaw przedsiębiorczych czy podniesienia poczucia własnej wartości. Projekt pozwoli również na uwrażliwienie młodzieży na różnice mentalne i kulturowe obu krajów.

Rozpoczęcie realizacji projektu: 2022-06-01

Zakończenie projektu: 2023-08-31

Wartość projektu: 52 663,00 EUR

Uczestnicy: ok. 28 uczniów PZS w Łopusznie oraz towarzyszących im 3 nauczycieli szkoły

Opis (cele, rezultaty, działania): Realizacja mobilności międzynarodowej dla uczniów szkoły, polegająca na realizacji zagranicznych staży, mająca na celu wzmocnienie ich kompetencji zawodowych i językowych. Mobilności będą sprowadzały się do jednego wyjazdu grupy na okres dwóch tygodni do Grecji lub Włoch.

Inne uwagi: Projekt finansowany w 100% ze środków UE (Erasmus+), zaliczka 80%, po zakończeniu projektu płatność końcowa 20%.

Cele projektu to:

  • Podniesienie kwalifikacji uczestników;
  • Rozwijanie ich kompetencji i umiejętności zawodowych;
  • Zwiększenie ich szans na regionalnym i europejskim rynku pracy;
  • Rozwinięcie umiejętności komunikowania się w języku obcym z użyciem terminologii specjalistycznej i mowy potocznej;
  • Przełamywanie barier kulturowych;
  • Podniesienie jakości usług świadczonych w zakładach pracy;
  • Zwiększenie motywacji do dalszego rozwoju zawodowego;
  • Rozwój umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z różnymi problemami;
  • Nauka efektywnego zarządzania czasem i otrzymaną gotówką.

Regulamin rekrutacji
Karta zgłoszeniowa


Staże zagraniczne Erasmus+ – grupa facebook

Dodaj komentarz