W dniu 29 kwietnia 2017 r. w ZSP Nr 5 w Łopusznie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas maturalnych. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Kierownik do Spraw Edukacji pani Teresa Dzik, Wójt Gminy Łopuszno pani Irena Marcisz, Przewodnicząca Rady Gminy w Łopusznie pani Zdzisława Zimna, oraz licznie zgromadzeni rodzice absolwentów. Dyrektor szkoły p. Teresa Pasowska, po okolicznościowym przemówieniu,  wraz z wychowawcami poszczególnych klas, wręczyła wyróżniającym się w nauce uczniom świadectwa ukończenia szkoły, pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Fundatorami nagród byli również zaproszeni gości. Nagrodę Starosty Powiatu Kieleckiego otrzymali: uczennica kl. IIIA Liceum Ogólnokształcącego Maria Satalecka oraz uczeń klasy IV D Technikum Informatycznego Rafał Piersiak. Nagrody rzeczowe Wójta Gminy Łopuszno otrzymali: Agnieszka Wiśniewska, Krzysztof Maciejewski i Karol Nowacki. Nagrodę Przewodniczącej Rady Gminy otrzymała Wiktoria Stolarska. Nagrodę za wzorowe czytelnictwo wręczono Norbertowi Macanderowi uczniowi klasy III A.  Następnie dyrektor szkoły p. Teresa Pasowska wręczyła listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych i nagrodzonych uczniów.

W dalszej części uroczystości wystąpili przedstawiciele klas młodszych, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i wręczyli im pamiątki. Montaż słowno-muzyczny przygotowali absolwenci, którzy słowem i piosenką podziękowali dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz pozostałym pracownikom szkoły. Kwiaty były symbolicznym dopełnieniem podziękowań dla nauczycieli oraz wychowawców klas maturalnych (p. Anna Szymkiewicz – kl. IIIA, p. Ewelina Graur – kl. IVC, p. Zbigniew Kukla – kl. IVD, p. Agnieszka Czaja – kl. IVG).  Uroczystość zakończyła się występem szkolnego zespołu muzycznego oraz wspólnym poczęstunkiem.

Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych oraz spełnienia wszelkich planów życiowych.