23 września 2021 roku odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych PZS w Łopusznie. Do grona społeczności szkolnej przez symboliczny akt ślubowania przyjętych zostało 107 uczniów. Uroczystość poprowadziła przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego akt ślubowania odczytała Dyrektor szkoły, pani Grażyna Bekier, a uczniowie na sztandar szkoły złożyli zapewnienie między innymi wytrwałego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności, dbania o honor i tradycję szkoły, godnego reprezentowania szkoły, kulturalnego zachowania oraz szanowania symboli szkoły i kraju.

Kolejnym punktem uroczystości było przemówienie Dyrektor szkoły, która powitała pierwszoklasistów w gronie uczniów PZS w Łopusznie i złożyła życzenia sukcesów w nauce, motywacji w zdobywaniu wiedzy i wytrwałości. Do życzeń dołączyła się również pani Katarzyna Dzwonek, przewodnicząca Rady Rodziców.

W imieniu pierwszoklasistów głos zabrali Zuzanna Bernat i Maciej Łuszczyński,  którzy podziękowali zgromadzonym za udział w uroczystości, a szczególnie wychowawcom klas pierwszych: wychowawczyni klasy I A – pani Agnieszce Czai, wychowawczyni klasy I C – pani Danucie Rozparze, wychowawczyni klasy I D – pani Barbarze Wawrzos-Gil, wychowawcy klasy I E – panu Piotrowi Starzykowi oraz wychowawcy klasy I H – panu Arturowi Węglińskiemu. Miłym dopełnieniem uroczystości było wręczenie kwiatów oraz pamiątkowe zdjęcia uczniów z wychowawcami i dyrekcją.

Witamy pierwszoklasistów w gronie naszej społeczności szkolnej i życzymy wszystkiego dobrego, szczególnie wielu sukcesów w nauce i satysfakcji z rozwoju własnych umiejętności i zdolności.