SPORT
KALENDARZ
Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
oferta edukacyjna

W środę, 23 października 2019r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie uczestniczyli w pierwszej Świętokrzyskiej Konferencji Samorządów Uczniowskich, która odbyła się w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Organizatorem konferencji był Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.

     Nasi uczniowie wraz z opiekunem p. H. Czeszek mogli wymienić się doświadczeniami w pracy w samorządzie, przedstawić swoje inicjatywy i pomysły na działalność tej organizacji.

Uczestnicy konferencji wzięli udział w warsztatach, dyskusjach roboczych i rozmowach ze specjalistami. Opiekunowie grup rozmawiali na temat wspierania i motywowania podopiecznych oraz problemach opiekuna samorządu. Z kolei uczniowie uczestniczyli w następujących warsztatach:

  • Jak radzić sobie z spadkiem zaangażowania, brakiem czasu i konfliktami?
  • Współpraca z gronem pedagogicznym. Jak mówić, żeby nas słuchano?
  • Kuźnia pomysłów.
  • Pozyskiwanie funduszy i rozwój możliwości.

   Dla uczniów bardzo cenne okazały się dyskusje i rozmowy ze specjalistami, trenerami, nauczycielami i liderami innych samorządów.

Dodatkowe informacje, filmik i zdjęcia z konferencji można m.in. znaleźć na:

https://www.youtube.com/watch?v=Jep8jtmIjek

https://www.swietokrzyskie.pro/samorzad-wojewodztwa-i-samorzady-szkolne-razem-mozemy-wiecej/

Dodaj komentarz