,,POEZJA JEST WTEDY, GDY EMOCJE ZNAJDUJĄ  SWOJE MYŚLI,
A MYŚLI  ZNAJDUJĄ SWOJE SŁOWA’’

Robert Frost

19 marca 2019 r. w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka w  naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas drugich pod hasłem ,,Poetki miłości” .

Zostało ono przygotowane przez uczniów klasy II C: Angelikę Soburę, Edytę Tatar, Żanetę Borowską, Joannę Nowicką ,Natalię Rydz, Magdalenę Dzwonek, Dominika Młyńczaka, Piotra Piotrowskiego, Huberta Sobczyka pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego  pani Renaty Gołuch. Swoją obecnością zaszczyciły wszystkich  pani wicedyrektor Grażyna Bekier, pani bibliotekarka Dorota Pruska oraz polonistki: pani Agnieszka Czaja i pani Halina Czeszek. Wykonawcy zaprezentowali fragmenty biografii takich poetek jak: Safony, Marii Pawlikowskiej –Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej. Ponadto przy dźwiękach muzyki Chopina i Bethovena recytowali utwory liryczne wcielając się w bohaterki znanych  wierszy o tematyce miłosnej.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swych umiejętności słuchania i wzięli udział w quizie dotyczącym twórczości prezentowanych poetek.
Zwyciężczynią  została uczennica klasy II A LOUrszula Stachura. W nagrodę otrzymała z rąk pani wicedyrektor Grażyny Bekier  drobny upominek książkowy.

Mamy nadzieję, że spotkanie to było udaną i ciekawą  próbą uchwycenia fenomenu  liryki miłosnej.