SPORT

KALENDARZ

Czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« Maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

HOlidays

Dnia 23 czerwca świętowano zakończenie roku szkolnego. Zaproszenie na  uroczystość przyjęli:Pani Teresa DzikKierownik Zespołu ds. Edukacji Starostwa Powiatowego w Kielcach, Pani Małgorzata Woś – Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Nr 5 w Łopusznie oraz rodzice. Czytaj więcej

zakonczenieroku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dnia 23 czerwca 2017:

8.00 msza święta  – Kościół Parafialny p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łopusznie,

9.00 budynek ZSP Nr 5 w Łopusznie.

W ramach realizowanego projektu „Rozszerzona matura – świadoma inwestycja  w przyszłość” w ramach Poddziałania 8.3.4 „Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych” RPOWŚ, 46 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Karola Wojtyły w Łopusznie wzięło udział w kursie „Podstawy technik samoobrony”. Beneficjenci poznali na nim wybrane techniki poruszania się w walce, wyprowadzania uderzeń i kopnięć oraz sposoby ich blokowania. Ćwiczyli uwalnianie się z chwytów i duszeń, chwyty transportowe – dźwiganie na stawy kończyn górnych. Kurs zakończył się wręczeniem stosownych certyfikatów. 

InfoDla gimnazjalistów, którzy złożyli podania do liceum policyjno-prawnego w ZSP Nr 5 w Łopusznie wyznacza się pierwszy termin testu sprawności fizycznej na dzień 28.06.2017r. tj. (środa) o godz. 10.00. Test odbędzie się na terenie Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego w Łopusznie (bieżnia lekkoatletyczna). Każdy uczestnik testu powinien posiadać strój sportowy i zaświadczenie lekarskie.

08 czerwca 2017 r. w Łopusznie na terenie Ośrodka Sportowo Wypoczynkowego rozegrano Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w  Piłce Nożnej Chłopców. Organizatorem zawodów był ZSP Nr 5 w Łopusznie wraz ze Starostwem Powiatowym w Kielcach. W zawodach wzięły udział cztery szkoły: ZS Nr 3 z Chmielnika, ZS Nr 2 z Chęcin, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Podzamcza Chęcińskiego oraz ZSP Nr 5 z Łopuszna . Mecze zostały rozegrane systemem „każdy z każdym. I miejsce w rozgrywkach zajęli  uczniowie  z Chęcin, II miejsce uczniowie  z Chmielnika, III miejsce MOW  z Podzamcza natomiast IV miejsce przypadło naszej szkole. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz dyplomy, których sponsorem było Starostwo Powiatowe w Kielcach.