SPORT

KALENDARZ

Październik 2017
P W Ś C P S N
« Wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

12 października 2017r. w Powiatowym Zespole Szkół w Łopusznie odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum, technikum i szkoły branżowej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej oraz Narodowym Czytaniem „Wesela” S. Wyspiańskiego.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: wójt gminy Łopuszno p. Irena Marcisz, wicestarosta Powiatu Kieleckiego p. Zenon Janus, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego p. Piotr Żołądek, radny Powiatu Kieleckiego p. Krzysztof Smolarczyk, prezes gminnego koła PSL w Łopusznie p. Czesław Kolasa, ks. Ireneusz Jakusik dziekan parafii w Łopusznie oraz rodzice uczniów. Wszystkich gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała dyr. szkoły p. Teresa Pasowska. Czytaj więcej

W dniu 04.10.2017 roku w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Busku -Zdroju,  w  ramach projektu ,,Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”, odbył się konkurs barmański.
Uczestnicy z siedmiu szkół biorących udział w projekcie mieli okazję wykazać się umiejętnościami zdobytymi podczas kursów, jakie prowadzone są podczas zajęć projektowych. W konkursie szacowne jury oceniało uczestników za technikę sporządzania drinków, a także za walory smakowe i estetyczne przygotowywanych napojów.
Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie reprezentowała uczennica klasy IV technikum hotelarskiego Aleksandra Szczerek, która była mocną konkurencją dla pozostałych zawodników. Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy.

W dniu 4.10. 2017 r. uczennice technikum fryzjerskiego klas IIIG i IVC Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie pod kierunkiem p. Agaty Świebody uczestniczyły w konferencji senioralnej Stowarzyszenia „Kobiety Łopuszna”. Jednym z punktów spotkania był pokaz mody, makijażu i fryzur.
Uczennice pracowały z modelkami. Wykonały stosowne fryzury i makijaże do określonych stylizacji modowych. Każda z pań prezentowała się na wybiegu wyjątkowo

Dobiegła końca realizacja projektu  współfinansowany ze środków EFS w ramach RPOWŚ, Poddziałanie 8.3.4 Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych, pn. „Rozszerzona matura – świadoma inwestycja w przyszłość”, który adresowany był 46 uczniów oraz 5 nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im Kard. Karola Wojtyły. Wartość projektu wynosiła: 317 008,75 zł.

>>>>>PREZENTACJA PROJEKTU TUTAJ!<<<<<

Czytaj więcej

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych zainicjowany został w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. 
Tegoroczne hasło Miesiąca brzmi: „Książka nas łączy”. 

Biblioteka szkolna ogłasza:

Konkurs na najlepszego czytelnika miesiąca zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która wypożyczy i przeczyta najwięcej książek w październiku br. Konkurs czytelniczy „Przeczytaj, bo warto”

  Czytaj więcej

 W wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego, na realizację zadania pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Łopusznie poprzez budowę obiektu i zakup wyposażenia”,  w dniu 26 września 2017 r. Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie Pani Teresa Pasowska, działająca w imieniu Powiatu Kieleckiego, zawarła umowę z przedstawicielem PRZEDSIĘBIORSTWA BUDOWLANEGO „PERFECT” Sp.z o. o. z siedzibą w Bilczy, które będzie realizowało przedmiotową inwestycję. Czytaj więcej