pasonaci-it17 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Kamil Krzyżanowski, Rafał Piersiak i Łukasz Woś wraz z opiekunem Panią Agnieszką Siwek uczestniczyli w bardzo ciekawym przedsięwzięciu zorganizowanym przez Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne oraz Rzecznika Młodzieży Świętokrzyskiej Panią Barbarę Zamożniewicz. 67 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych z regionu świętokrzyskiego wzięło udział w drugiej edycji cyklu spotkań dla młodzieży o biznesie „Pasjonaci”. Czytaj więcej

dsc_0195W dniu 19.10.2016r. zostały wręczone nagrody w ramach międzyszkolnego konkursu Szwajcarskie Scyzoryki. Konkurs skierowany był do uczniów wybranych szkół ponadgimnazjalnych i miał na celu promowanie wśród nich postaw przedsiębiorczych, rozwijanie zainteresowań zasobami lokalnymi regionu świętokrzyskiego ze szczególnym uwzględnieniem ich potencjału biznesowego. Zadaniem uczniów było opracowanie treści i materiałów graficznych ilustrujących podobieństwa między Ziemią Świętokrzyską a dziedzictwem i kulturą Szwajcarii. Każda ze szkół zajmowała się opracowaniem wybranej kategorii tematycznej. Czytaj więcej

monikaW dniu 17 października Monika Mączyńska i Angelika Joszko wzięły udział w wojewódzkich eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza. Uczennice zaprezentowały po dwie pieśni patriotyczne. Spośród 70 uczestników wyłoniono 20, m.in. naszą uczennicę Monikę Mączyńską, która weźmie udział w finale Festiwalu 13 listopada w Krakowie. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.

 

dsc_0017Dnia 13 października 2016r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 w Łopusznie połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Do grona społeczności szkolnej poprzez symboliczny akt ślubowania przyjętych zostało 116 uczniów. Czytaj więcej

img_0395W dniach od 5-7 października licealistki z klasy IIA o profilu prawno-policyjnym wraz z policjantem z Komisariatu Policji w Strawczynie realizowały projekt edukacyjny, polegający na przeprowadzeniu pogadanki dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych w Sarbicach i Gnieździskach na temat bezpiecznej drogi do szkoły i do domu. Czytaj więcej

kongresmlodz2W dniach 1-2 października uczniowie naszej szkoły Kamil Krzyżanowski i Łukasz Woś wraz z opiekunem Panią Agnieszką Siwek uczestniczyli w Kongresie Młodzieżowych Rad Województwa Świętokrzyskiego w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej.

Czytaj więcej