SPORT
KALENDARZ
czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie rozpoczął realizację kolejnej edycji nowego projektu o nazwie „Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości” nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000148572. Projekt ten finansowany jest ze środków Programu Erasmus + (sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe), a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 58 996,00 EUR.
Adresatami projektu „Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości” są uczniowie technikum kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa, technik mechanik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnikami praktyk zawodowych będą uczniowie z odpowiednią znajomością języka angielskiego oraz najlepszymi wynikami w nauce.
W ramach projektu uczniowie odbędą dwutygodniowe praktyki zawodowe w dwudziestosześcioosobowej grupie wraz z opiekunami. Na miejsce praktyk w tym roku wybrano Włochy. Wszyscy uczestnicy praktyk będą już po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym oraz praktycznym w swoim zawodzie. Zostaną także zapoznani z kulturą włoską. Praktyki te będą znakomitym uzupełnieniem nauki w szkole oraz okazją do analizy porównawczej polskich i zagranicznych miejsc pracy. Pozwolą uczniom na doskonalenie umiejętności interpersonalnych i językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach, lepszego zarządzania czasem i posiadanymi pieniędzmi. Wszystko to zaowocuje lepszym startem w dorosłą przyszłość; przyczyni się do kreowania postaw przedsiębiorczych czy podniesienia poczucia własnej wartości. Projekt pozwoli również na uwrażliwienie młodzieży na różnice mentalne i kulturowe obu krajów.
Inne cele projektu to:
– podniesienie kwalifikacji uczestników;
– rozwijanie ich kompetencji i umiejętności zawodowych;
– zwiększenie ich szans na regionalnym i europejskim rynku pracy;
– rozwinięcie umiejętności komunikowania się w języku obcym z użyciem terminologii specjalistycznej i mowy potocznej;
– przełamywanie barier kulturowych;
– podniesienie jakości usług świadczonych w zakładach pracy;
– zwiększenie motywacji do dalszego rozwoju zawodowego;
– rozwój umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z różnymi problemami;
– nauka efektywnego zarządzania czasem i otrzymaną gotówką.
Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!
Karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej PZS w Łopusznie. Prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: kpniewska@pzslopuszno.edu.pl


Regulamin rekrutacji
Karta zgłoszeniowa


Staże zagraniczne Erasmus+ – grupa facebook

Dodaj komentarz