SPORT
KALENDARZ
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

„Staże zagraniczne –
droga ku lepszej przyszłości”

          Dnia 1 grudnia 2020r. Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie rozpoczął realizację nowego projektu o nazwie „Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości” nr 2020-1-PL01-KA102-080649. Projekt ten finansowany jest ze środków Programu Erasmus + (sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe), a maksymalna kwota dofinansowania wynosi 109,206 EUR.

„Staże zagraniczne – droga ku lepszej przyszłości” to projekt adresowany do uczniów technikum, kształcących się w zawodzie: technik informatyk, technik hotelarstwa, technik mechanik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnikami praktyk zawodowych będą uczniowie z odpowiednią  znajomością  języka  angielskiego oraz najlepszymi wynikami w nauce.

Projekt zakłada przeprowadzenie dwóch 2-tygodniowych praktyk zawodowych dla dwóch grup 30-osobowych wraz z opiekunami. Na miejsce praktyk wybrano Grecję. Wszyscy uczestnicy praktyk będą już po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym oraz praktycznym w swoim zawodzie. Praktyki te będą znakomitym uzupełnieniem nauki w szkole oraz okazją do analizy porównawczej polskich i zagranicznych miejsc pracy. Pozwolą uczniom na doskonalenie umiejętności interpersonalnych i językowych, radzenia sobie w nowych sytuacjach, lepszego zarządzania czasem i posiadanymi pieniędzmi. Wszystko to zaowocuje lepszym startem w dorosłą przyszłość. Przyczyni się do kreowania postaw przedsiębiorczych czy podniesienia poczucia własnej wartości. Projekt pozwoli również na uwrażliwienie młodzieży na różnice mentalne i kulturowe obu krajów.

Cele projektu to:

  • Podniesienie kwalifikacji uczestników;
  • Rozwijanie ich kompetencji i umiejętności zawodowych;
  • Zwiększenie ich szans na regionalnym i europejskim rynku pracy;
  • Rozwinięcie umiejętności komunikowania się w języku obcym z użyciem terminologii specjalistycznej i mowy potocznej;
  • Przełamywanie barier kulturowych;
  • Podniesienie jakości usług świadczonych w zakładach pracy;
  • Zwiększenie motywacji do dalszego rozwoju zawodowego;
  • Rozwój umiejętności pracy w grupie oraz radzenia sobie z różnymi problemami;
  • Nauka efektywnego zarządzania czasem i otrzymaną gotówką.

Dodaj komentarz