„Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” –  nowy projekt unijny w ZSP Nr 5 w Łopusznie

>>>>>PREZENTACJA PROJEKTU TUTAJ!<<<<<

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego otrzymała dofinansowanie największego projektu w ramach konkursu 8.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego opiewającego na kwotę ok. 4 793 000 zł.

Projekt obejmuje swoim zasięgiem siedem szkół hotelarsko-gastronomicznych w z województwa świętokrzyskiego zlokalizowanych w miejscowościach: Busko-Zdrój, Jędrzejów, Łopuszno, Włoszczowa, Staszów, Kielce, Odonów. W ramach projektu młodzież w ilości 510 osób otrzymuje wsparcie w zakresie:

• rozwoju kompetencji kluczowych: matematyczno-technicznych, językowych, ICT i nowoczesnych technologii oraz przedsiębiorczości, komunikacji i asertywności;
  • Kursy zawodowe w zakresie hotelarstwa, gastronomii i turystyki;
  • Płatne staże zawodowe dla 153 uczniów;
  • Zajęcia z doradztwa zawodowego indywidualnego;
  • Szkolny Klub Informacji i Kariery działający w każdej szkole
  • Konkursy z nagrodami dla uczniów uczestniczących w projekcie.

Oprócz uczniów działaniami projektowymi objętych zostanie 42 nauczycieli którzy wezmą udział w zajęciach z zakresu:

• Wykorzystania ICT w nauczaniu,
  • Obsługi gości targowo-kongresowych,
  • Obsługi gości turystyki prozdrowotnej,
  • 29 nauczycieli ukończy studia podyplomowe z zakresu zarządzania w hotelarstwie, turystyce i gastronomii,

Ponadto nauczyciele oprócz kształcenia się w zakresie inteligentnych specjalizacji województwa świętokrzyskiego podejmą współpracę pomiędzy sobą w zakresie dydaktyki i metodyki nauczania przedmiotów zawodowych w ramach sieci współpracy prowadzonej przez wykwalifikowanego koordynatora.

Projekt obejmuje także wyposażenie za kwotę około 900 000 zł w następujące pracownie przedmiotowe:

• Pracownia przygotowania śniadań – 2 szkoły,
  • Pracownia obsługi hotelowej – pokój hotelowy – 2 szkoły,
  • Pracownia gastronomiczna – 1 szkoła,
  • Pracownia obsługi turystyki targowo-kongresowej – 1 szkoła,
  • Pracownia obsługi gościa w recepcji – 3 szkoły,
  • Pracowni obsługi informatycznej/sala komputerowa – 5 szkół.