W nowym roku szkolnym PZS w Łopusznie prowadzi nabór na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE na przykład w zawodach:

– Technik informatyk  INF.02 – Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzań peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych

– Technik hotelarstwa HGT.03 – Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

– Technik żywienia i usług gastronomicznych HGT.02 – Przygotowanie i wydawanie dań

i wszystkich innych zawodach jakie szkoła posiada w swojej ofercie kształcenia

Czym są kwalifikacyjne kursy zawodowe?

Zgodnie z reformą szkolnictwa zawodowego wprowadzoną od września 2012 r. w system oświaty zostały włączone kwalifikacyjne kursy zawodowe dla osób dorosłych.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe, to kursy prowadzone według programu nauczania uwzględniającego nową podstawę programową kształcenia zawodowego.

Uczestnik kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Ukończenie kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną (OKE). Osoba, która zda pozytywnie egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w danym zawodzie, co daje uprawnienia państwowe do wykonywania tego zawodu.

Zdobycie wszystkich kwalifikacji (dwóch lub trzech)w obrębie danego zawodu wraz z potwierdzeniem średniego poziomu wykształcenia oznaczać będzie zdobycie dyplomu technika w danym zawodzie.

Kto może uczestniczyć w kwalifikacyjnym kursie zawodowym?

W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wykształcenie.