Sobota 20 stycznia należała w Łopusznie do młodzieży. Na zaproszenie Centrum Edukacji Lokalnej ponad 60 młodych z 5 gmin Powiatu Staszowskiego, Nowin, Krasocina oraz Łopuszna podnosiło swoje kompetencje w ramach projektu „Młodzież w działaniu dla gminy”, którego realizatorem jest Fundacja Aktywizacji i Rozwoju z Osieka.

Gospodarzami wydarzenia była Młodzieżowa Rady Gminy w Łopusznie, Samorząd uczniowski Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie oraz Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu w PZS. Młodzież wspierali nauczyciele: Agnieszka Tkacz, Magdalena Kałuża oraz Karolina Krajewska-Brelska.

Wydarzenie mogło się odbyć dzięki doskonałej współpracy łopuszańskich organizacji pozarządowych Stowarzyszenie „Skała”, Fundacja Instytut Rozwoju Zasobów Ludzkich „speCtrum” KGW „styLOVE Babki” oraz organizacji z powiatu kieleckiego KGW „Etno Babki” z Brynicy i Stowarzyszenie „Nowiny w Grze”.

Systematyczna praca z organizacjami uczniowskimi i samorządem, skutkuje tym, że młodzież z innych powiatów przyjeżdża do Łopuszna poznawać dobre praktyki aktywizacji oraz metody i zasady współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni trenerzy: Piotr Wójtowicz, Justyna Kasperek, Magdalena Marynowska, Jacek Piwowarski, Mariusz Brelski

Zadanie realizowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu SPLOT WARTOŚCI.

Foto: Katarzyna Cygan-Głowacka