« Wrz

Internat przy Zespole Szkół Powiatowych Nr 5 w Łopusznie jest placówką opiekuńczo – wychowawczą, która zapewnia podopiecznym wszechstronny rozwój osobowy. Pomaga rozwijać talenty, wyrównywać szanse, zdobywać wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wyzwaniom w dorosłym życiu.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna gwarantuje całodobową opiekę. Uczniowie mogą liczyć na pomoc swoich opiekunów nie tylko w przygotowaniu do zajęć lekcyjnych, ale także w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Panująca w internacie atmosfera przyczynia się zapewne do tego, że z roku na rok zwiększa się liczba mieszkających wychowanków.

Placówka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży. Budynek jest regularnie modernizowany i dostosowywany do potrzeb mieszkańców. Podopieczni mają do swojej dyspozycji nowocześnie umeblowane pokoje (2-, 4- i 5-osobowe), kuchnię, świetlicę z telewizorem i małą bibliotekę. Dodatkowym atutem jest Wi-Fi, a także sala komputerowa z dostępem do Internetu. Dla tych, którym zdrowy styl życia nie jest obojętny, powstała profesjonalnie wyposażona siłownia. W budynku znajduje się też szkolna pracownia mechaniczna. Młodzież ma zapewnione optymalne warunki do nauki, wypoczynku i samorozwoju.

Każdego wychowanka obowiązuje rozkład dnia codziennego, regulamin internatu oraz przepisy BHP.

Dużym atutem internatu jest jego położenie. Zabytkowy budynek usytuowany jest w samym centrum Łopuszna, a od szkoły oddziela go jedynie malowniczy park.